Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu – projekt posłów PiS

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu – to nic innego jak nowy projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości! Jak podaje portal goral.info.pl, „grupa posłów PiS złożyła projekt nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach dotyczących wykroczeń”. Jednym z punktów w dokumencie, jest zniesienie możliwości odmowy przyjęcia mandatu. Ten zapis zelektryzował społeczeństwo. Warto bowiem nadmienić, że zwłaszcza w czasie epidemii, wiele osób w ten sposób unikało mandatu, a sąd często orzekał na ich korzyść. Co posłowie PiS proponują w zamian?

Brak możliwości odmowy przyjęcia mandatu – nowy projekt posłów Prawa i Sprawiedliwości wywołuje niemałe kontrowersje

Czy w najbliższym czasie społeczeństwo straci prawo do odmowy przyjęcia mandatu? Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż właśnie taki zapis znalazł się w nowym projekcie posłów Prawa i Sprawiedliwości. Rzeczony projekt dotyczy nowelizacji kodeksu postępowania w sprawach dotyczących wykroczeń. Jego jeden punkt budzi jednak niemałe kontrowersje. Jak się okazuje, obywatele Polski mogą zostać pozbawieni ważnego prawa.

Co jednak w momencie, gdy nie zgadzamy się z mandatem, ale nie możemy odmówić jego przyjęcia? Posłowie przygotowali się na taką ewentualność. Jak podaje goral.info.pl:

Projekt zakłada, że nałożony mandat karny będzie można w ciągu 7 dni zaskarżyć do sądu rejonowego – w zakresie zarówno co do winy, jak i co do kary.

ZOBACZ TAKŻE: POLACY ZNÓW POSTANOWILI PRZECHYTRZYĆ PAŃSTWO – CHODZI O PODATEK CUKROWY! CHCĄ SPRZEDAWAĆ COCA-COLĘ JAKO ODRDZEWIACZ. WSZYSTKO PO TO, ABY UNIKNĄĆ OGROMNYCH PODWYŻEK SŁODZONYCH NAPOJÓW

Kontrowersyjny zapis w projekcie nowelizacji – wtedy mandat uznaje się za odebrany!

W sieci krążą fotografie projektu nowelizacji, o którym mowa. Niektóre z zawartych w nim punktów budzą wiele wątpliwości. W jednym z nich można znaleźć następujący zapis:

W razie odmowy odbioru mandatu lub odmowy albo niemożności pokwitowania odbioru mandatu przez ukaranego, funkcjonariusz sporządza na mandacie odpowiednią wzmiankę; wówczas mandat uznaje się za odebrany.

Poniżej prezentujemy także zdjęcie, będące jednocześnie źródłem powyższego cytatu:

Całość już teraz budzi wśród Polaków wiele kontrowersji. A jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?

źródło: RMF24.pl, goral.info.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.