Bitmarket.pl – dlaczego upadła kolejna polska giełda kryptowalut?

Bitmarket.pl to polska giełda kryptowalut, która zakończyła swoją działalność. Do sieci trafiło oświadczenie w tej sprawie, związane między innymi z brakiem płynności finansowej. Dlatego też, strona przestała działać w nocy z poniedziałku na wtorek. 

Bitmarket giełda

Bitmarket.pl to giełda działająca na rynku od 2014 roku, jednocześnie jedna z najdłużej funkcjonujących. Wiele osób w Polsce, właśnie tam stawiało swoje pierwsze kroki związane z handlem kryptowalutami. Dodatkowo w listopadzie 2018 roku spółka Gyptrade, która wtedy była właścicielem giełdy, została przejęta przez fundusz IQ Partners.

Bitmarket.pl zakończenie działalności

Do sieci trafiło oficjalne oświadczenie w sprawie zakończenia działalności giełdy, które wydała spółka IQ Partners. Według nich, chodzi głównie o brak płynności finansowej. Problemy zaczęły się podobno już od czerwca tego roku. Uźytkownicy zauważyli spore wypłaty z portfela giełdy, która przez chwile nie była dostępna, a wypłaty zablokowano.

W nocy z poniedziałku na wtorek na stronie mogliśmy zobaczyć oświadczenie:
Szanowni Użytkownicy, z przykrością informujemy, że w skutek utraty płynności, z dniem 08.07.2019 roku, serwis Bitmarket.pl/net został zmuszony zakończyć swoją działalność. Będziemy informować Państwa o dalszych krokach.

Jak podaje Spidersweb, Polacy trzymali na Bitmarkecie około 60 milionów złotych. Eksperci mówią, że lepiej przelewać kryptowaluty do własnego portfela. W związku z tym odradza się trzymania finansów w portfelach giełd. To trochę tak, jakby trzymać je u kogoś obcego.

Fundusz IQ Partners wydał również oświadczenie, że podejmą kroki prawne w tej sprawie, odnośnie popełnienia przestępstwa. Natomiast eksperci zwracają uwagę na małe szanse, jakie mają użytkownicy na odzyskanie swoich pieniędzy. Zapewne pojawią się jeszcze jakieś informacje odnośnie całej sprawy, póki co giełda przestała działać z dnia na dzień.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.