Biedronka wycofuje te produkty ze sprzedaży we wszystkich sklepach!

Po ostatnich protestach aktywistów pod siedzibą sklepu, Biedronka wycofuje jaja z chowu klatkowego. I to do 2025 roku, w związku z czym już rozpoczęto działania. Zdaniem wielu Polaków tak zwane „trójki” są produktem, który nie powinien znaleźć się na półkach sklepowych. Co ciekawe, wcześniej takie kroki podjęto w Lidlu, Tesco czy Auchan. 

Biedronka wycofuje produkty

Oficjalna informacja pojawiła się na stronie internetowej sieci Biedronka:

„Zobowiązujemy się, by wycofać z oferty sieci Biedronka świeże jaja pochodzące z chowu klatkowego do końca 2025 roku”. 

W związku z decyzją, do 2025 roku ten produkt ma zniknąć z półek sklepowych. Dotyczy to jajek nie tylko marki własnej, ale i również innych. Jak podaje tvn24, firma już wcześniej deklarowała wycofanie ich ze sprzedaży, jednak chodziło tylko o markę własną. Skąd ta decyzja? Ma to związek z działaniem aktywistów, którzy protestowali pod siedzibą sklepu. Walczyli o wycofanie ze sprzedaży jajek, pochodzących od chowanych w klatkach kur.

ZOBACZ TAKŻE: LIDL WPROWADZIŁ TORBY WIELOKROTNEGO UŻYTKU

Inne sieci również wycofały jajka z chowu klatkowego

Okazuje się, że Biedronka nie jest jedynym sklepem, który zdecydował się na takie kroki. Mianowicie, Lidl również do roku 2025 przestanie sprzedawać te produkty. Dodatkowo, Aldi, Netto czy Kaufland. Jajka z oznaczeniem „3” to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych, ale patrząc na sposób hodowania drobiu, firmy rezygnują z ich sprzedaży.

Działania aktywistów mają spory wpływ na sklepy, dlatego coraz więcej z nich zaczyna myśleć ekologicznie. Między innymi mowa o opakowaniach wielorazowego użytku czy zmniejszanie ilości plastiku w opakowaniach. Mamy nadzieję, że sklepy, jak i inne placówki zaczną wprowadzać więcej eko zasad. Warto brać z siebie przykład i zmieniać świat na lepszy.

 

 

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.