BGŻ BNP Paribas Bank – kod IBAN, SWIFT [co to jest]

Kod IBAN i SWIFT co to jest? Są to kody potrzebne zazwyczaj kiedy chcemy wykonywać przelew za granicę lub przelew z konta zagranicznego. Wtedy pojawia się komunikat o podaniu takiego kodu. Gdzie go można znaleźć i jak wygląda kod IBAN i SWIFT? BGŻ BNP Paribas

Kod IBAN – co to jest i jak go znaleźć?

Kod IBAN to po prostu międzynarodowy numer rachunku bankowego ( International Bank Account Number), który składa się z 28 znaków. Gdy chcemy wykonać przelew krajowy, numer rachunku bankowego (NRB) składa się z 26 znaków. Różnią się tym, że w przypadku numeru IBAN na początku rachunku dodaje się literki oznaczające skrót kraju (w przypadku Polski PL). W Niemczech na początku dodaje się DE a w Wielkiej Brytanii GB.

Kod SWIFT – co to jest?

Kod SWIFT co to właściwie jest? W przypadku tego kodu jest on inny dla każdego banku. To tak zwany identyfikator o charakterze międzynarodowym, który każdy bank posiadać musi. Składa się on z 8 lub 11 znaków. W Polsce używa się skrótu SWIFT, jednak zamiennie występuje również BIC. Kod SWIFT swoją nazwę wziął od nazwy instytucji, ułatwiającej zagraniczne przelewy (ang. Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunication), czyli Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej.

BGŻ BNP Paribas Bank – kod IBAN kod SWIFT

Kod IBAN: PL + numer rachunku bankowego, na który chcesz zrobić przelew

Kod SWIFT/BIC: PPABPLPKXXX

Adres do przelewu:

BGŻ BNP Paribas S.A.

ul. Kasprzaka 10/16
01-211 Warszawa

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.