Roger Federer odpadł w półfinale! [wiek, rodzina, kariera]

Roger Federer to jeden z bardziej znanych i wybitnych tenisistów w dzisiejszych czasach. Jego kariera to bogate doświadczenie w tej dziedzinie sportu. Ma fanów na całym świecie, a swoją ciężką pracą udowodnił jak wiele można osiągnąć. Dzisiaj odpładł z turnieju Rolanda Garrosa po półfinałowym pojedynku z również wysoko postawionym zawodnikiem – Rafaelem Nadalem. 

Roger Federer wiek, wzrost

Federer urodził się 8 sierpnia 1981 roku w Bazylei. To 38-letni szwajcarski tenisista, który zdobył uznanie w świecie sportu, a jego mecze oglądają setki tysięcy osób. W 1998 roku otrzymał status profesjonalny, natomiast swój pierwszy mecz zawodowy odegrał już tego samego roku. Dodatkowo w sezonie w 2014 roku zdobył puchar Davisa, który był pierwszym dla Szwajcarii. To zdecydowanie moment, który należał do historycznych. Federer ma 185 centymetrów wzrostu, ogrom sukcesów na koncie i nie zamierza zwalniać tempa.

Wyświetl ten post na Instagramie.

1️⃣0️⃣1️⃣‼️😁💥

Post udostępniony przez Roger Federer (@rogerfederer)

 Federer dzieci żona

Szwajcarski tenisista w 2009 roku poślubił również tenisistkę, Miroslave Federer, z domu Vavrinec. Para poznała się już w 2000 roku i po 9 latach wzięli ślub. Bardzo ciekawą kwestią jest fakt, iż para ma czwórkę dzieci. To nie jest nic nadzwyczajnego, ale chodzi bardziej o to, że Mirka urodziła dwa razy bliźniaki! 23 lipca 2009 roku przyszły na świat: Charlene i Myla. Wraz z końcem roku 2013, para poinformowała, że spodziewają się dziecka. Nikt nie podejrzewał, że urodzą się bliźniaki! Tym razem Leo i Lenny.  

 Roger Federer zarobki

Z pewnością sportowiec nie może narzekać na swoje zarobki. Jest jednym z najbardziej rozchwytywanych tenisistów na świecie, więc oprócz kontraktu z klubem, dochodzą do tego również liczne kontrakty reklamowe. Według magazynu Forbes, Federer w 2018 roku kolejny raz zdobył tytuł najlepiej zarabiającego tenisisty. Łączna kwota to ponad 77 milionów dolarów. Nagrody turniejowe to ponad 12 milionów dolarów, natomiast tak, jak pisaliśmy wcześniej, za kontrakty reklamowe dostaje aż 66 milionów dolarów. Współpracuje z firmami takimi jak: Mercedes, Lindt, Credit Suisse czy Rolexem. 

Wyświetl ten post na Instagramie.

MOOD😏

Post udostępniony przez Roger Federer (@rogerfederer)

 Federer Instagram

Roger ma na swoim koncie na Instagramie ponad 6 milionów followersów. Pokazuje tam wydarzenia sportowe, w których brał udział, rodzinę czy treningi.

Poniżej filmik, w którym Federer zmierza się z…. małym chłopcem!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.