To czeka nas w czerwcu i w lipcu. Zobacz jeśli wybierasz się na wakacje

to czeka nas w czerwcu

To czeka nas w czerwcu i w lipcu. Bardzo ważne wiadomości dla osób, które właśnie na te miesiące zaplanowały urlop i akurat wyjeżdżają na wakacje. IMGW stworzyło długoterminową prognozę pogody na czekające nas miesiące. Dzięki niej można już teraz w jakimś stopniu przekonać się, czy termin wybrany przez nas na odpoczynek, okaże się dobry właśnie pod względem aury. Lato będzie deszczowe? A może czekają nas upały i piękna, słoneczna pogoda? Czy będzie tak gorąco, jak choćby przed rokiem? Szczegóły poniżej.

To czeka nas w czerwcu i w lipcu. Zobacz jeśli wybierasz się na wakacje

Wiosna już w teorii lada moment, chociaż ostatnie dni mogą przyprawiać o zawroty głowy – a wszystko przez niebywale zmienną aurę. Zimne, szare, deszczowe i śnieżne dni przeplatane są bowiem temperaturami sięgającymi nawet 15 stopni Celsjusza. IMGW w ostatnich dniach ostrzegało ponadto przed silnym i niebezpiecznym wiatrem. Wydano nawet specjalne ostrzeżenia dla niektórych regionów kraju. Teraz Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej poszedł jeszcze o krok dalej. Mianowicie, eksperci przygotowali model długoterminowej prognozy pogody, dzięki któremu dowiemy się choćby tego, jak pogoda będzie się kształtować na przykład w maju, czerwcu i lipcu. Zwłaszcza te dwa ostatnie miesiące będą interesować sporą liczbę osób – a to dlatego, że właśnie wtedy dla wielu zaczyna się sezon wakacyjny.

Maj powinien mieścić się w średniej miesięcznej temperaturze powietrza, podobnie zresztą wygląda sprawa z opadami. Te również wpisują się w wieloletnią normę dla Polski. Na co natomiast przygotować się w czerwcu i lipcu? Czy wakacyjne wyjazdy w tym okresie będą miały jakikolwiek sens?

ZOBACZ TAKŻE: Będzie nowy program „300 plus” – wiadomo kto dostanie pieniądze!

„Dobre wieści dla ciepłolubnych”. Szykują się bardzo wysokie temperatury

Już od jakiegoś czasu można było przywyknąć do tego, że ostatnie lata w naszym kraju są upalne i raczej nie obfitują w duże ilości deszczu. Podobnie ma być i tym razem. RMF24.pl powołując się na wyliczenia IMGW podaje:

Miesięczna temperatura powietrzna najprawdopodobniej zarówno w czerwcu, jak i lipcu będzie się kształtować powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020.

Oznacza to zatem, że miesiące te będą naprawdę ciepłe. Rzecz jasna nie jest wykluczone, że pojawią się dni z opadami deszczu. Warto jednak brać pod uwagę czerwiec i lipiec jako okres, w którym śmiało można wyjechać choćby nad polskie morze.

źródło: RMF24.pl, IMGW

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.