Będzie lockdown na jesień? Jest komentarz premiera Morawieckiego

szalony projekt pis

Będzie lockdown na jesień? Do tej kwestii odniósł się premier Mateusz Morawiecki. Wszystko w rozmowie z Krzysztofem Ziemcem w stacji radia RMF FM. Zdaniem Morawieckiego, rząd nie planuje pełnego lockdownu. Pojawić mogą się natomiast pewne ograniczenia, które znamy już doskonale z przeszłości. Premier wyraził też obawy dotyczące ewentualnej liczby zakażeń. Jego zdaniem, może ona okazać się naprawdę wysoka przy okazji czwartej fali. Nie powinna być jednak tak dramatyczna w skutkach, jak poprzednie.

Będzie lockdown na jesień? Jest komentarz premiera Morawieckiego

Temat czwartej fali zakażeń nieustannie budzi sporo emocji. Zwłaszcza wtedy, gdy mowa o ewentualnym lockdownie. Pojawił się on także w rozmowie Krzysztofa Ziemca z premierem Mateuszem Morawieckim na antenie radia RMF FM. Premier przyznał tam, że lockdown nie jest na dziś planowany, a jego wprowadzenie może oznaczać katastrofę gospodarczą:

Nie planujemy dziś lockdownu, dlatego że on może oznaczać duże straty w gospodarce, a więc też ubytek miliardów złotych […] My straciliśmy gigantyczne pieniądze, m.in. właśnie dlatego, że ratowaliśmy miejsca pracy. Przeznaczyliśmy ponad 200 mld zł na ratowanie miejsc pracy, po to, żeby dziś mieć jedną z najlepszych sytuacji na rynku.

ZOBACZ TAKŻE: KOSZMARNE ODKRYCIE W MIESZKANIU WE WROCŁAWIU! MĘŻCZYZNA ZAPALIŁ ŚWIATŁO I ZOBACZYŁ TO NA ŚCIANIE. „BESTIA” GRASOWAŁA TAM OD KILKU DNI [FOTO]

Premier Mateusz Morawiecki o ewentualnych restrykcjach na jesień, trzeciej dawce szczepionki oraz liczbie zakażeń

Co natomiast wiadomo o elektryzującym temacie trzeciej dawki szczepionki? Morawiecki na antenie RMF FM przyznał, że niebawem może pojawić ostateczna rekomendacja od Rady Medycznej:

Teraz z Radą Medyczną rozmawiamy o trzeciej dawce szczepienia dla najbardziej zagrożonych. W niektórych krajach już ona jest stosowana. My jesteśmy gotowi logistycznie do tego i prawdopodobnie taka rekomendacja w najbliższym czasie zapadnie.

Premier ostrzegł również, że mimo wszystko mogą pojawić się pewne ograniczenia, które znamy z przeszłości. Wydaje się jednak – tak jak wspomniano wcześniej – że nie istnieje groźba wprowadzenia pełnego lockdownu. Na jesień może jednak być aż kilkanaście tysięcy przypadków nowych zakażeń na dobę:

Według danych, które otrzymujemy z różnych instytutów badawczych, w czwartej fali może być kilkanaście tysięcy zakażeń dziennie. Ja uważam – jak patrzę na te różne dane – że ta liczba może wynieść nawet 20 tys., czy przekroczyć 20 tys.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.