Bank Millenium przejmuje Eurobank – jakie zmiany dla klientów?

Bank Millenium przejmuje Eurobank – już niedługo te dwa banki połączą siły. Jest to związane ze zmianą właściciela. Cały proces ma zakończyć się mniej więcej do listopada, a klienci banków są ciekawi jakie zmiany ich czekają. Dlatego poniżej dowiecie się najważniejszych informacji związanych z tym tematem. 

Bank Millenium przejmuje Eurobank

Okazuje się, że już niedługo EuroBank stanie się bankiem Millenium. 1 października zmiana nastąpi automatycznie, jednak cały jej proces ma trwać do pierwszej połowy listopada 2019. Póki firmy działają oddzielnie. Jak podaje Business Insider Polska, pod koniec maja bank Millenium wykupił ponad 99% akcji Eurobanku.

Jakie zmiany dla klientów?

Zapewne każdy, kto jest klientem jednego z banków jest ciekawy, co się zmieni po połączeniu tych dwóch firm. Połączenie, które będzie 1 października, nie wymaga żadnych kroków od osób posiadających tam konta, kredyty itp. Co ciekawe, bank Millenium zyska ponad 1,4 miliona nowych klientów.

Natomiast jakie szykują się zmiany? Po pierwsze, numery PIN kart, program spłat udzielonych kredytów czy numery rachunków osobistych, nie ulegną zmianie. Po drugie, loginy w bankowości internetowej również pozostaną bez zmian.

Bank Millenium przekazał też informację, że połączenie tych dwóch banków nie wpłynie na zmianę cen usług. Dodatkowo, ważną informacją jest fakt, iż zmienią się numery rachunków w spłacie kredytów we frankach szwajcarskich. Jednak wszystkie informacje zostaną dostarczone do klientów.

Od listopada, klienci będą mogli korzystać z usług banku Millenium we wszystkich placówkach, nawet w tych, które należały wcześniej do EuroBanku. Ta marka od tamtego czasu nie będzie już istnieć. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnych stronach banków.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.