Bandyta drogowy na S8. Zobacz bulwersujące nagranie! [WIDEO]

droga s8

Bandyta drogowy na trasie S8. Wakacje w pełni, a w sieci pojawiają się coraz to nowsze nagrania prezentującą agresję drogową. Wydaje się, że niektórym uczestnikom dróg nie służą upały, a także – być może – dalekie trasy. Wyładowanie swojej frustracji na drugim kierowcy może jednak okazać się tragiczne w skutkach. Bardzo blisko tragedii było na drodze ekspresowej S8. Wystarczy wyobrazić sobie, z jaką prędkością poruszają się tam pojazdy, gdy drogowy troglodyta nagle zatrzymuje nasz pojazd. Sprawcy zagrożenia w ruchu drogowym szuka już policja.

Bandyta drogowy na S8

Sytuacja, o której piszemy, miała miejsce właśnie na ekspresowej drodze S8, na której samochody poruszają się z dużymi prędkościami. Wszystko miało zacząć się od wyprzedzania. Samochód, którym podróżowała cała rodzina wracająca z wakacji, wyprzedzał inne samochody. Wtem, we wstecznym lusterku kierowca zauważył sportowe Porsche. Pojazd ten nadciągał ze sporą prędkością, „mrugając” długimi światłami do kierowcy przed sobą. Nagłe ustąpienie nie było jednak możliwe z tego względu, że prawy pas był zwyczajnie zajęty. Nie spodobało się to nadgorliwemu kierowy. Film z całego zajścia można obejrzeć poniżej:

Agresywny kierowca kopał w auto i chciał rozbić szybę

Kierowca Porsche w końcu wyprzedził auto z polską rodziną, po czym przez chwilę utrudniał im sprawne poruszanie się po ekspresówce. To jednak nie koniec. W pewnym momencie, zdecydował się on zatrzymać auto, które obrał sobie na cel.

Drogowy bandyta wyszedł z auta i dał upust swojej agresji. Okopywał pojazd którym z wakacji wracała wspomniana rodzina, szarpał za klamkę, uderzał w szybę. Ewidentnie chciał dostać się do środka. Być może jego celem było zrobienie krzywdy kierowcy. Ten natomiast w porę odjechał. Pasażerka całe zajście od razu zgłosiła na policję, co słychać na powyższym nagraniu. Kierowca Porsche oddalił się.

bandyta

Sprawcy zdarzeń poszukuje policja

Przyjmujący zgłoszenie polecił kobiecie, aby ta udała się do najbliższego posterunku policji. Wszystko ułatwia fakt, że zdarzenie jest bardzo dobrze nagrane. Problemem może się jednak okazać zagraniczna rejestracja, z jaką poruszał się kierujący Porsche.

Sprawa postawiła na nogi krajowe media. Wszyscy mają świadomość, że tolerowanie takich zachowań w przyszłości – prędzej czy później – doprowadzi do ogromnej tragedii. Oficjalny profil polskiej policji w serwisie Facebook wydał komunikat, w którym prosi świadków zajścia o pomoc w poszukiwaniu pirata drogowego.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.