Bagaż dwa razy większy od auta! Szalone Seicento zatrzymane [WIDEO]

bagaż dwa razy większy

Bagaż dwa razy większy od auta! Świadkami niesamowitych obrazków byli policjanci z Czechowic-Dziedzic na Śląsku. Właśnie tam doszło do zatrzymania Fiata Seicento, który na dachu wiózł bagaż… dwa razy większy od samego pojazdu. Co ciekawe, w sieci już wcześniej pojawiały się materiały obrazujące to samo auto z podobnym zestawem przyczepionym do dachu. Wychodzi więc na to, że nie był to jednorazowy wyskok nieodpowiedzialnego kierowcy. Poniżej prezentujemy zdjęcia oraz nagrania prezentujące zatrzymany pojazd w niecodziennym wydaniu.

Bagaż dwa razy większy od auta! Szalone Seicento zatrzymane przez policjantów z Czechowic-Dziedzic

Takiego zatrzymania w naszym kraju dawno nie było! Policjanci dosłownie przecierali oczy ze zdumnienia, gdy ich oczy ujrzały Fiata Seicento z bagażem dwukrotnie większy od samego pojazdu. Wszystko było przymocowane do dachu pojazdu. Samochód najpierw w oczy rzucił się dzielnicowym. Niedługo później na miejsce przybyła drogówka. Wtedy na jaw wyszły kolejne istotne dla całej sprawy fakty.

bagaż dwa razy większy od auta

Pomijając potężny, źle przewożony i fatalnie zabezpieczony bagaż na dachu pojazdu, okazało się, że samochód jest kompletnie nieprzystosowany do jazdy po polskich drogach. Stan techniczny zatrzymanego Fiata nie pozwalał na bezpieczne podróżowanie. Mało tego – kilka tygodni wcześniej, policja zatrzymała dowód rejestracyjny opisywanego Seicento. Na sam koniec wyszło na jaw, że samochód nie posiada ani ważnego przeglądu, ani ubezpieczenia.

ZOBACZ TAKŻE: MARTA LEMPART UZNANA ZA JEDNĄ Z NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH KOBIET ROKU! OBOK NIEJ WIELKIE ŚWIATOWE KOBIECE NAZWISKA!

Samochód po polskich drogach – z podobnym bagażem – podróżował już w październiku! W sieci pojawiły się nagrania!

Policjanci sprawdzili, co konkretnie było przewożone na dachu Fiata. Okazało się, że worki wypełnione są styropianem. Taki ładunek stwarzał jednak zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu. Kierowcę ukarano dwoma mandatami karnymi. To jednak nie koniec jego problemów. Jak można przeczytać w komunikacie KWP Katowice:

Policjanci skierowali też wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, który może nałożyć karę administracyjną za niedopełnienie obowiązku ubezpieczenia pojazdu.

Co jednak najciekawsze, w sieci pojawiły się dowody na to, że pojazd po drogach poruszał się już o wiele wcześniej! Na facebookowej stronie Piraci Drogowi – piracidrogowi.pl pojawiło się nagranie z października, które prezentujemy poniżej:

Część komunikatu KWP Katowice można przeczytać poniżej:

Dzielnicowi z Czechowic-Dziedzic zatrzymali do kontroli drogowej małolitrażowego fiata, który na dachu przewoził bagaż o kubaturze blisko dwa razy większej niż sam pojazd. 51-latek prowadził samochód pomimo braku obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego i badań technicznych pojazdu. Nieodpowiedzialny kierowca został ukarany kilkoma mandatami karnymi za popełnione wykroczenia drogowe.

źródło: Facebook – Piraci Drogowi – piracidrogowi.pl, RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.