Babcia zatrzymuje się na zielonym świetle i tamuje ruch [WIDEO]

Babcia zatrzymuje się na zielonym świetle i tamuje ruch! Sytuację zarejestrował jeden z kierowców w Polsce. Powód zatrzymania? Nieznany. Zdaje się, że nawet prowodyrka całego zamieszania nie do końca rozumiała, co właśnie robi. Po publikacji nagrania po raz kolejny rozpętała się dyskusja na temat prawa jazdy dla starszych osób – czy po pewnym wieku, nie powinno przeprowadzać się dodatkowych badań, sprawdzających umiejętności i gotowość do jazdy potencjalnych kierowców?

Babcia zatrzymuje się na zielonym świetle i tamuje ruch! NAGRANIE!

Temat prawa jazdy dla starszych osób bardzo często jest problematyczny. Część z nich – zdaniem wielu – stwarza realne zagrożenie na drodze. Inni natomiast uważają, że nie można generalizować, a osądy takie są wielce niesprawiedliwe. Złoty środek? Specjalne, okresowe badania dla kierowców osiągających konkretny wiek? To wydaje się najbardziej sensowne. W sieci opublikowano kolejne nagranie, które ma być kartą przetargową, opowiadająca się za obowiązkiem badań dla wiekowych kierujących. Mianowicie, można zobaczyć je poniżej:

„Teraz zatrzymała się na zielonym, później wjedzie na czerwonym”

Internauci zdarzeniem które zostało nagrane, są nie tyle rozbawieni, co wystraszeni. Pojawiają się komentarze, przepowiadające większą tragedię z udziałem kobiety. Jeden z komentujących zauważa, że tym razem kobieta zatrzymała się na zielonym – a co, kiedy wjedzie na ruchliwe skrzyżowanie na czerwonym świetle?

Zatrważa też fakt, że kobieta wcale nie reagowała na sygnały dźwiękowe. Prawo jazdy dla wszystkich, niezależnie od wieku? Co o tym sądzicie?

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.