Antyszczepionkowcy: walka trwa! Do żłobków pójdą tylko zaszczepione dzieci

Antyszczepionkowcy: walka trwa! We Wrocławiu do żłobków przyjmie się jedynie dzieci, których rodzice okażą dowód szczepień. To wielki krok w rywalizacji ze środowiskami, które są przeciwne obowiązkowym szczepieniom dzieci. Uchwałę przyjęli radni z Wrocławia. Wielu tak zdecydowany krok zaimponował. Władze miasta podkreślają, że zależy im na zdrowiu mieszkańców, w szczególności tych najmłodszych. Prezydent Jacek Sutryk podkreśla, że jest to krok w dobrą stronę.

Nie dla antyszczepionkowców we Wrocławiu

W Polsce, ale i na całym świecie, od jakiegoś czasu trwa niekończący się spór o obowiązkowe szczepienia dla małych dzieci. Według przeciwników tego obowiązku, szczepienia mogą powodować u dzieci choroby genetyczne. Ponadto w czasach, gdy epidemii już nie ma, są one zupełnie zbytecznie. Na osoby z tych środowisk nie działają żadne racjonalne argumenty.

Antyszczepionkowcy – walka trwa

Władze Wrocławia zdecydowały się na radykalny, ale wydawać by się mogło – nieodzowny krok. Głośno swego czasu o podobnych kwestiach było za naszą zachodnią granicą – w Niemczech. Tam z kolei rząd rozważał wprowadzenie wysokich kar dla rodzin, które nie mają zamiaru szczepić swoich dzieci.

Nieszczepione dzieci nie pójdą do żłobków

Można spodziewać się, że decyzja wrocławskich władz to dopiero początek kolejnej ogromnej wojny antyszczepionkowców i opozycji. Być może jednak zdecydowane działania urzędów skłonią wyznawców pseudonauki do zmiany postawy. Patrząc jednak na komentarze, które cyklicznie pojawiają się w sieci – trudno mieć nadzieję na lepsze jutro pod tym względem.

Summa summarum, rodzice nieszczepionych dzieci mogą spotkać się ze sporym problemem. Żłobek w tych czasach jest bardzo pożądaną instytucją. Dostanie się do niego będzie zatem dodatkowo utrudnione dla antyszczepionkowców.

anty

Zapis dotyczący antyszczepionkowców

Portal gazetawroclawska.pl na łamach swojego serwisu podaje treść zapisu, który przegłosowano dnia 4 lipca tego roku. Brzmi on następująco:

Do żłobka przyjmowane są dzieci, które posiadają obowiązkowe szczepienia ochronne, zgodne z aktualnym Programem Szczepień Ochronnych lub przeciwwskazania do szczepień zgodne z Programem, na potwierdzenie czego rodzic lub opiekun prawny dziecka przedłożył zaświadczenie od lekarza pediatry.

Ponadto cytowane są tam słowa prezydenta Wrocławia, Jacka Sutryka, który znacząco przyczynił się do takiej, a nie innej decyzji władz:

Dziękuję Radnym Miejskim za rozsądek i wspólną troskę o zdrowie wrocławianek i wrocławian. Wierzę, że wprowadzając kryterium szczepień w rekrutacji do żłobków robimy krok w dobrą stronę. Bo zdrowie człowieka, a szczególnie zdrowie dziecka, nie ma barw partyjnych i mieć nie powinno.

O antyszczepionkowcach pisaliśmy już ostatnio – ZOBACZ ARTYKUŁ!

źródło zdjęć: national-geographic.com, apteline.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.