Afera wokół dokumentu o antyszczepionkowcach. Chcą zablokować film!

Afera wokół filmu dokumentalnego o antyszczepionkowcach! Okazuje się, że nie chcą oni dopuścić do powstania produkcji. Sprawa zrobiła się głośna dzięki lekarzowi – Dawid Ciemięga jest głównym pomysłodawcą projektu. W swoich mediach społecznościowych poinformował, że prowadzone są działania, które mają za zadanie niedopuszczenie do produkcji filmu. Za wszystko odpowiedzialne są rzecz jasna środowiska antyszczepionkowe.

Film o Antyszczepionkowcach

W ostatnim czasie powstała niejaka moda na filmy dokumentalne, tworzone dzięki pomocy środków crowfunding – a więc finansowania społecznościowego. Polega to na tym, że każdy z nas może dobrowolnie uiścić opłatę dowolnej wielkości na pewien cel prezentowany przez zbierającego. Popularną platformą, która umożliwia organizację takich akcji, jest zrzutka.pl.

Właśnie za pomocą wspomnianego portalu, pieniądze na rzecz filmu dokumentalnego o antyszczepionkowcach, postanowił zebrać lekarz Dawid Ciemięga. Sam całe przedsięwzięcie opisuje w następujący sposób:

Przez kilka lat organizacja StopNop i jej zwolennicy bezkarnie straszyli rodziców publikując nierzetelne lub wybiórcze treści dotyczące szczepień i medycyny, oczerniając lekarzy oraz wszystkie osoby promujące rzetelną wiedzę medyczną […].

Dawid Ciemięga pisze dalej:

W dalszym ciągu organizacja StopNop oraz Justyna Socha publikuje informacje, wprowadzające odbiorców w błąd. […] Moim celem jest realizacja filmu pokazującego na czym polega cały opisany problem.

Ogromne zainteresowanie projektem

Bardzo dobrze wiadomo, że w Polsce temat przeciwników szczepień jest niezwykle popularny. W sieci bardzo często można obserwować walki zwolenników, a także przeciwników obowiązkowych szczepionek. Nie dziwi zatem fakt, jak wielkim zainteresowaniem cieszy się zrzutka na projekt Dawida Ciemięgi. 

Do końca zbiórki pozostało jeszcze 17 dni, a już teraz uzbierano ponad 63 tysiące złotych. Celem jest natomiast 70 tysięcy, więc przekroczono już próg 90% wymaganych środków.

afera

Afera wokół filmu

Co ważne, pomysłodawca wyszedł z inicjatywą do środowisk negujących szczepienia. Dał im szansę aby w filmie wypowiedziały swoje zdanie, mając wcześniej pytania, przygotowując się na nie i autoryzując je. Choć na taką propozycję z początku przystano, okazało się, że w tak zwanym podziemiu prowadzone są działania, mające na celu zablokowanie zrzutki.

Jak podaje Dawid Ciemięga, Justyna Socha – jedna z głównych twarzy organizacji StopNon, która jest przeciw szczepieniom – namawia ludzi do zgłaszania zrzutki na potrzeby produkcji filmu. Swoje zarzuty lekarz podpiera dowodami z postaci zdjęć z grup internetowych, na których widać wzywanie do unieważnienia zrzutki. Doktor pisze o sytuacji w następujący sposób:

Pani Justyna Socha Prezes StopNop, która oficjalnie zgodziła się podjąć wyzwanie i wypowiedzieć się w moim filmie, nieoficjalnie robi co może, aby zablokować jego powstanie.

Cały wpis Dawida Ciemięgi można zobaczyć poniżej. Sprawa staje się coraz głośniejsza, a społeczeństwo czeka na dalszy rozwój wydarzeń. Czy ewentualne powstanie filmu odbije się takim samym echem jak produkcja braci Sekielskich?

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.