Putin szokuje podczas przemówienia w Moskwie. Zatrważające słowa w „Dzień Zwycięstwa”

putin szokuje podczas przemówienia

Putin szokuje podczas przemówienia w Moskwie! 9 maja w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa, który upamiętnia zwycięstwo ZSRR nad Niemcami. Przy okazji tego wydarzenia, w Moskwie odbywa się parada wojskowa oraz występuje Władimir Putin. Oczy całego świata z oczywistych względów były zwrócone dziś na Moskwę i Plac Czerwony. Właśnie z niego przemawiał Putin, a jego słowa po raz kolejny zszokowały. Co mówił o wojnie na Ukrainie? „Zachód przygotowywał się do inwazji na nasz kraj„.

Putin szokuje podczas przemówienia w Moskwie. Wszystko przy okazji obchodzonego dziś w Rosji Dnia Zwycięstwa. „Zachód przygotowywał się do inwazji na nasz kraj

Od kilku dni bardzo dużo mówiło się o 9 maja. Właśnie tego dnia w Rosji obchodzi się Dzień Zwycięstwa, podczas którego upamiętnia się zwycięstwo ZSRR nad Niemcami. Z tej okazji w Moskwie zwykle odbywa się parada wojskowa, której jednym z głównych punktów są pokazy rosyjskich sił powietrznych. Takowe w tym roku jednak odwołano, a za oficjalną przyczynę podawało się… złe warunki atmosferyczne.

Eksperci oraz obserwatorzy spodziewali się ponadto, że właśnie 9 maja Władimir Putin zdecyduje o powszechnej mobilizacji oraz nasileniu ataków na Ukrainę. Póki co jednak nic takiego nie miało miejsce. Mimo to przemówienie Putina wzbudziło wielkie zainteresowanie. Padły tam szokujące słowa na temat Zachodu oraz inwazji na Ukrainę. Władimir Putin podczas przemowy stwierdził, że kraje zachodnie przygotowywały się do inwazji na Rosję, a zaatakowanie Ukrainy uprzedziło ich zamiary:

Zachód przygotowywał się do inwazji na nasz kraj. NATO u naszych granic stanowi zagrożenie. Zachód nie chce słuchać Rosji, oni mają inne plany. […] Kraje NATO nie chciały nas usłuchać, było widać u nich inne cele. Były plany wejścia na Donbas i zajęcie Krymu. Zagrożenie rosło z każdą chwilą, daliśmy wyprzedzający odpór agresji.

ZOBACZ TAKŻE: 260 ZŁOTYCH ZA KILOGRAM CZEREŚNI W POLSCE! TA CENA ZWALA Z NÓG [FOTO]

Zdaniem Putina, to Zachód doprowadził do wojny na Ukrainie

Wypowiedź Putina jasno wskazuje na to, że prezydent Rosji oskarża kraje zachodnie o wybuch wojny na Ukrainie. Ponadto Putin zwracał się do żołnierzy – mówił, że podobnie jak za czasów II Wojny Światowej, walczą za obywateli Rosji oraz za bezpieczeństwo tego kraju. Mówił też o rusofobii, która obecna jest w Europie.

NATO przybliża się do naszego terytorium. To absolutnie nie do zaakceptowania dla nas. Na Ukrainie są neonaziści, z którymi USA i ich partnerzy współpracują.

źródło: RMF24.pl

foto: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.