Amsterdam zamyka coffee shopy dla turystów! Kiedy zmiany wejdą w życie?

Amsterdam zamyka coffee shopy

Amsterdam zamyka coffee shopy dla turystów! Już wkrótce korzystać z nich będą mogli jedynie rodowici Holendrzy. Pomysł nie podoba się jednak właścicielom barów, którzy w dużej mierze zarabiają właśnie na turystach. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Amsterdam zamyka coffee shopy dla turystów

Coffee shopy to nic innego jak bary, w których można legalnie kupić i jednocześnie palić marihuane i haszysz. Kojarzone są przede wszystkim z Amsterdamem, który przyciąga turystów głównie z powodu legalności marihuany. Nie podoba się to burmistrzowi miasta, który postanowił to zmienić.

Chcemy przyciągać turystów, ale chcielibyśmy, żeby przyjeżdżali oni ze względu na jego bogactwo kulturowe, piękno naszego miasta i ofertę kulturalną – powiedział burmistrz miasta.

Ograniczenia dotyczące palenia marihuany mają dotyczyć jedynie turystów, a nie Holendrów. Co więcej okazuje się, że władze miasta już pracują nad wprowadzeniem zmian. Pomysł burmistrza musi zaakceptować jedynie rada miasta, jednak nie wydaje się, żeby ktokolwiek był przeciwny prowadzeniu ograniczeń.

ZOBACZ TAKŻE: EKSPLOZJE W POLSKICH SKLEPACH W HOLANDII – TRZY WYBUCHY W CIĄGU DWÓCH DNI!

Kiedy zmiany wejdą w życie?

Badania dotyczące popularności coffee shopów wśród turystów mówią same za siebie. Osoby przyjezdne do stolicy Holandii aż w 57% stwierdziły, że coffee shopy odegrały „ważną rolę w ich decyzji do odwiedzeniu Amsterdamu”. Co więcej, aż 34% turystów przyznało, że nie jest pewna czy odwiedziłaby ten kraj, jeśli dostęp do marihuany byłby ograniczony. 11% osób zadeklarowało, że w takim przypadku nie zdecydowałoby się na przyjazd do Amsterdamu. Jak widać dostępność i możliwość palenia w dużej mierze przyciąga turystów, co nie podoba się lokalnym władzom. Innego zdania są właściciele barów, którzy w dużej mierze zarabiają właśnie na turystach. W Amsterdamie funkcjonuje ponad 160 tego typu kawiarni, jednak szacuje się, że po wprowadzeniu zmian ich zapotrzebowanie zmniejszy się jedynie do 60 lokali. 

Konopie to popularny produkt, który ludzie lubią na całym świecie. Ludzie chcą zapalić skręta. Jeśli nie kupią go w kawiarni, zrobią to na ulicy– powiedział Joachim Helms ze stowarzyszenia właścicieli kawiarni CBD.

Planowo zmiany wejdą w życie już w przyszłym roku.

źródło: fly4free.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.