Adam Niedzielski potwierdził czeską mutację COVID 19! Czesi takiej nie znają!

wiadomo co z obostrzeniami

Adam Niedzielski potwierdził czeską mutację COVID-19, a nasi południowi sąsiedzi nie kryją swojego zdziwienia. Podczas konferencji Minister Zdrowia jasno zaznaczył, że w Polsce wystąpiła czeska mutacja koronawairusa, jednak czescy naukowcy i politycy są wyraźnie zdumienie. O co tu chodzi?

O tym, że w Wielkiej Brytanii wykryto nowy wariant koronawirusa, który według naukowców rozprzestrzenia się znacznie szybciej niż ten, który poznaliśmy do tej pory, mówią media na całym świecie. Niemniej jednak wypowiedź szefa polskiego resortu zdrowia podczas konferencji prasowej nie tylko zdziwiła Polaków, ale również naszych południowych sąsiadów. W poniedziałek Adam Niedzielski mówił, że w Polsce jak do tej pory naukowcy nie wykryli brytyjskiego wariantu COVID-19. Niemniej jednak pojawił się nowy – czeski.

Zobaczcie również: Nowa mutacja koronawirusa! Niepokojące odkrycie Brytyjczyków

Adam Niedzielski mówił o czeskiej mutacji COVID 19!

Chociaż poniedziałkowa wypowiedź Adama Niedzielskiego przeszła w naszym kraju niemal bez echa, to wywołała ogromne poruszenie w Czechach. Po tym, jak Minister Zdrowia stwierdził, że w Polsce jest potwierdzona informacja o wariancie czeskiej odmiany COVID-19, Czesi nie mogli tego przemilczeć:

Nie można potwierdzić znalezienia w Polsce wariantu brytyjskiego COVID-19. Na razie mamy potwierdzoną informację o tzw. wariancie czeskim- mówił Niedzielski podczas konferencji.

Nie da się ukryć, że wypowiedź Adama Niedzielskiego wywołała ogromne poruszenie u naszych południowych sąsiadów. Portal Seznam Zpravy, chcąc potwierdzić słowa szefa polskiego resortu zdrowia, zapytał zarówno czeski Państwowy Instytut Medyczny, jak i laboratorium wirusologiczne o czeską odmianę. Obie instytucje zaznaczyły, że pierwszy raz o niej słyszą i zaprzeczyły, aby taka kiedykolwiek istniała.
Do słów Adama Niedzielskiego odniósł się również czeski resort zdrowia:

Do tej pory takie mutacje nie zostały zaobserwowane w Czechach – powiedziała rzeczniczka czeskiego ministerstwa.

Co więcej, o komentarz w tej sprawie pokusili się również czescy dyplomaci. Na oficjalnej stronie Czeskiej Ambasady pojawiło się oświadczenie. Zaznaczyli, że w Czechach żadna kompetentna instytucja, jak do tej pory nie spotkała się z jakąkolwiek mutacją COVID 19.

Źródło: Onet.pl. PolsatNews.pl, Facebook, Instagram.