Amerykański wywiad zdradził zaskakujące informacje – Putin otrzymuje mylne informacje o przebiegu wojny?

Władimir Putin

Amerykański wywiad twierdzi, że rosyjscy wojskowi mogą nie przekazywać Putinowi rzetelnych informacji dotyczących wojny. Istnieje prawdopodobieństwo, że Władimir Putin ma zupełnie zakłamany obraz wydarzeń mających miejsce na Ukrainie. 

Amerykański wywiad o rzetelności przekazywanych informacji

Amerykańscy wywiadowcy uważają, że dowódcy i doradcy prezydenta Rosji mogą przekazywać Putinowi nieprawdziwe informacje związane z wydarzeniami mającymi miejsce na Ukrainie. Przypomnijmy, że według początkowego planu Rosji, Kijów miał zostać zdobyty w zaledwie kilka dni. Odparcie ataku wroga mogło sprawić, że zdecydowano o tuszowaniu niektórych wydarzeń.

„Otrzymuje fałszywe informacje o postępach w Ukrainie i o tym, że rosyjska gospodarka dobrze radzi sobie mimo sankcji” – poinformował w środę jeden z amerykańskich urzędników.

 

ZOBACZ TAKŻE: CHIŃSKIE „POCIĄGI ZAGŁADY” – CO O NICH WIADOMO? SĄ POWODY DO OBAW?

Nieprawdziwe informacje mają dotyczyć m.in. poniesionych strat oraz ilości zabitych żołnierzy. Należy podkreślić, że NATO poinformowało o swoich szacunkach, z których wynika, że od początku agresji Rosji na Ukrainę zginęło od 7 do 15 tys. rosyjskich żołnierzy. Z kolei w Rosji poinformowano o śmierci zaledwie 1351.

„Przepływ informacji do Władimira Putina jest mocno ograniczony Putin nie ma rzetelnego obrazu sytuacji. Dlatego tak cenne są szacunki zachodnich mediów na temat liczby zabitych” – dodał amerykański urzędnik.

Z kolejnych informacji dowiadujemy się, że Putin miał zorientować się o braku rzetelnych informacji, co z kolei miało prowadzić do ogromnego rozczarowania. Zakłamany obraz wojny prowadzi bowiem do podejmowania nietrafionych decyzji. Ponadto amerykański wywiad donosi, że Putin przez długi czas nie miał świadomości o wysłaniu na wojnę poborowych.

Warto mieć na uwadze, że rosyjska propaganda działa nie od dziś, a w obliczu panujących działań militarnych może być zgubna. Wywiad poinformował, iż rosyjskie elity wkrótce mogą wzajemnie obwiniać się o brak osiągnięć i niespełnienie swoich założeń oraz planów. W tym przypadku, dezinformacja może działać na korzyść naszych wschodnich sąsiadów.

 

źródło: o2.pl, zdjęcie – Twitter

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.