Rosyjski żołnierz dobrowolnie oddał się w ręce Ukraińców – zadzwonił do mamy i wszystko opowiedział [WIDEO]

Rosyjski żołnierz

W sieci pojawiają się kolejne nagrania, w których rosyjscy żołnierze przyznają, iż nie mieli pojęcia, że jadą na wojnę. Tym razem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowały film, z którego dowiadujemy się, że rosyjski żołnierz dobrowolnie oddał się w ręce Ukraińców i rzucił broń. Ponadto uchwycono jego rozmowę z mamą, której tłumaczył, co dzieje się na Ukrainie i jak został potraktowany przez ukraińskie wojsko. 

Rosyjscy jeńcy wojenni

Od momentu rozpoczęcia się agresji Rosji na Ukrainę, nasi wschodni sąsiedzi pojmali w niewolę wielu rosyjskich jeńców. Jak dowiadujemy się z opublikowanych przez nich nagrań, część z nich to stosunkowo młodzi mężczyźni, którzy nie mieli pojęcia, że jadą na wojnę. Niektórzy z nich przekazali, iż byli pewni, że jadą na Białoruś na ćwiczenia wojskowe. Brutalna prawda sprawiła, że oddali się w ręce Ukraińców i dobrowolnie rzucili broń, nie chcąc uczestniczyć w wojnie.

ZOBACZ TAKŻE: AMERYKAŃSKI WYWIAD INFORMUJE, ŻE PUTIN OTRZYMUJE NIEPRAWDZIWE INFORMACJE O WYDARZENIACH NA UKRAINIE. PREZYDENT ROSJI MA ZAKŁAMANY OBRAZ WOJNY?

Wstrząsające nagranie

Służby Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowały na swoim profilu na Facebooku wstrząsający film. Na nagraniu widzimy rosyjskiego żołnierza, który dobrowolnie oddał się w ręce Ukraińców. Mężczyzna czekał na odpowiedni moment, by przejść na stronę wroga. Jak sam wyznał, bał się, że zginie z rąk Rosjan.

„Nie mogłem oddać broni swoim. Ubiliby. Rosjanie by ubili” – powiedział.

To jednak nie koniec. W dalszej części nagrania słyszymy rozmowę rosyjskiego żołnierza z płaczącą matką, której tłumaczy gdzie jest i co tak naprawdę dzieję się na terenie Ukrainy. Zaznaczył, że dobrowolnie oddał broń, przez co Ukraińcy łagodnie go potraktowali – dali jedzenie i buty.

„Wszystko dobrze, jestem w Ukrainie. Słyszysz? Spokojnie z Tobą rozmawiam. U mnie dobrze. Oddałem broń (…). Karmią mnie tu. Dali buty i ubranie. Wszystko jest w porządku, nie martw się” – powiedział do matki.

W dalszej części rozmowy rosyjski żołnierz przekazuje swojej mamie, że to Rosja napadła na Ukrainę. Dodał, że wojsko niszczy budynki mieszkalne, a w wyniku ataków giną dzieci.

„Mamo, Ty wiesz co się tutaj dzieje? My, Rosjanie, walczymy tutaj, zabijmy ludzi i niszczymy pokój. (…) Tutaj nie biją i nie zabijają. Nic takiego się nie dzieje. (…) To, co u nas mówią, że tutaj mordują – to nieprawda. (…) Oni tutaj dobrzy wszyscy. To my tu przyszliśmy zabijać” – powiedział jeniec swojej mamie.

Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej:

 

źródło: facebook.com

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.