Chińskie „pociągi zagłady” – co o nich wiadomo? Są powody do obaw?

chińskie pociągi zagłady

Chińskie „pociągi zagłady” to nowa alternatywa dla broni nuklearnej właśnie w tym kraju – ustalili chińscy naukowcy. O wszystkim pisze portal o2.pl. Czytamy tam, że niebywale szybkie składy, mogą stanowić nową jakość militarną. Dzięki nim transport głowic nuklearnych stałby się trudny do wykrycia, niesamowicie dyskretny. To jednak nie koniec. Mówi się bowiem o tym, że pociski mogłyby nawet być wystrzeliwane z pociągów. Raport opracowali chińscy inżynierowie, a wszystko opublikowano w czasopiśmie „Journal of Southwest Jiaotong University”. Co jeszcze wiadomo o „pociągach zagłady”, jak trafnie określa je o2.pl?

Chińskie „pociągi zagłady” – co o nich wiadomo? Czy są powody do obaw?

Czym są chińskie „pociągi zagłady”? Na bardzo interesującą publikacje zdało się czasopismo „Journal of Southwest Jiaotong University”, w którym chińscy inżynierowie przeanalizowali możliwości oferowane przez szybkie pociągi w kontekście broni jądrowej.

W obliczu wojny na Ukrainie, którą bezpardonowo zaatakowała Rosja – coraz więcej krajów bacznie przygląda się swoim możliwościom obronnym oraz systemom, które pomagają w walce z nieprzyjacielem. Najwidoczniej nowych rozwiązań poszukują także w Chinach. To właśnie tam poruszono arcyciekawy temat wykorzystania szybkich pociągów do transportu i użycia broni nuklearnej. Mowa o nowoczesnych i śmiercionośnych pociskach jądrowych DF-41. Zdaniem miejscowych uczonych, pociągi są w stanie nie tylko transportować broń jądrową, ale także precyzyjnie ją wystrzelić.

ZOBACZ TAKŻE: AWARIA OŚWIETLENIA NA STADIONIE ŚLĄSKIM W CHORZOWIE. POD KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY POLSKA – SZWECJA ZGASŁY ŚWIATŁA NA OBIEKCIE. WIADOMO, CO SIĘ STAŁO!

Elitarna broń nuklearna, której pocisk waży 80 ton. Zasiąg? Nawet 15 tysięcy kilometrów od wyrzutni…

Portal o2.pl o pociskach DF-41 pisze jako o elitarnej broni nuklearnej. Podaje się, że pociski ważą aż 80 ton, a ich zasięg może osiągnąć nawet 15 tysięcy kilometrów od wyrzutni. Właśnie te pociski można transportować szybkimi pociągami, oraz w razie konieczności – wystrzeliwać je z nich.

Jednym z najważniejszych aspektów jest jednak fakt dyskrecji, jakie gwarantuje transport takowej broni nuklearnej pociągami. W o2.pl czytamy jeszcze, że maksymalna prędkość pociągu, który może przewozić broń nuklearną, wynosi do 350 km/h.

źródło: o2.pl

foto: missilethreat.csis.org

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.