Albańczycy o zachowanie swoich kibiców oskarżają… Polaków! PZPN odpowiada

kara dla polaków

Albańczycy o zachowanie swoich kibiców oskarżają… Polaków! W sieci pojawiło się skandaliczne oświadczenie Albańskiego Związku Piłki Nożnej, w którym tamtejsza strona wskazuje polskich kibiców, jako winnych tego, co robili na trybunach miejscowi fani. Przypomnijmy – zaczęło się od przeraźliwych gwizdów podczas odgrywania polskiego hymnu, a skończyło na obrzuceniu biało-czerwonych butelkami, zapalniczkami i telefonami komórkowymi, gdy ci strzelili gola. Sytuacja powtórzyła się po meczu, gdy Polacy udzielali wywiadów. Rzecznik PZPN postanowił odpowiedzieć na absurdalne oskarżenia.

Albańczycy o zachowanie swoich kibiców oskarżają… Polaków! PZPN odpowiada

Nie milkną echa skandalicznego zachowania albańskich kibiców. Tamtejsi fani po golu, którego strzelili Polacy – biało-czerwonych piłkarzy obrzucili butelkami, zapalniczkami oraz telefonami komórkowymi. Sędzia po tej sytuacji przerwał mecz. Zawodnicy obu ekip po przerwie wrócili na boisko i dokończyli zawody, a 3 arcyważne punkty pojechały do Polski. Teraz z pewnością zacznie się dochodzenie UEFA oraz posypią się kary dla albańskiej federacji piłkarskiej. Tymczasem tamtejsze władze piłkarskie o wszystko postanowiły oskarżyć… polskich kibiców. W oficjalnym oświadczeniu Albańskiego Związku Piłki Nożnej napisano między innymi:

Jedno jest jasne: nie mamy brutalnych kibiców, nie mieliśmy w historii incydentów z problematycznymi kibicami. Wręcz przeciwnie, doskonałe zachowanie i wsparcie kibiców na meczach i poza boiskiem jest powodem do dumy.

Dodano tam jeszcze, że mecz przerwano przez… polskich kibiców.

Wtorkowe wydarzenia były skutkiem ciągłej prowokacji ze strony polskich kibiców, którzy przez dwie godziny atakowali naszych fanów. Polacy znani są z takich zachowań.

ZOBACZ TAKŻE: NIEPRAWDOPODOBNE ZDJĘCIE NAGRODZONE! FOTOGRAF RYZYKOWAŁ BARDZO DUŻO… [FOTO]

Rzecznik polskiej drużyny narodowej odpowiada

W związku z absurdalną publikacją ze strony albańskiej, portal WP Sportowe Fakty skontaktował się z rzecznikiem polskiej reprezentacji, Jakubem Kwiatkowskim. Jego słowa przytacza między innymi portal polsatsport.pl, my natomiast cytujemy je poniżej:

Czy prowokacją naszych fanów było gwizdanie gospodarzy podczas odgrywania polskiego hymnu? Przypomnę tylko, że w Warszawie, miesiąc wcześniej, polscy kibice bili brawo podczas hymnu Albanii. Byliśmy bardzo blisko sektora polskich kibiców jeszcze przed meczem. Tuż przy trybunie wywiadu udzielał selekcjoner. Przy okazji widziałem, co działo się obok. Albańscy kibice rzucali w nasz sektor butelkami, pokazywali środkowe palce, zaczepiali.

źródło: sport.pl, WP Sportowe Fakty, polsatsport.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.