40-latka w ciele dziecka – historia Marii chwyta za serce

Maria Audete

Maria Audete to 40-latka, której rozwój zatrzymał się, kiedy miała zaledwie 9 miesięcy. Wówczas przestała się rozwijać i mimo upływu czasu, wciąż wygląda jak małe dziecko. Wszystko spowodowane jest nieleczoną niedoczynnością tarczy, która spowodowała nieprawidłowości rozwojowe i neurologiczne.

40-latka w ciele dziecka

Maria Audete do Nascimento urodziła się 7 maja 1981 roku. Kiedy miała 9 miesięcy, jej rozwój nagle się zatrzymał. Z czasem okazało się, że wszystko było wynikiem nieleczonej niedoczynności tarczycy. Obecnie Maria ma już 40 lat i jest uwięziona w dziecięcym ciele. Chorobę potęguje również fakt, że kobieta zaczęła się już starzeć, a co za tym idzie – zaczęły jej wypadać włosy, a ja jej organizm nie jest już tak silny. Ponadto cierpi na chroniczne zmęczenie.

Warto również wspomnieć, że Audete mimo swojego wieku wciąż odżywia się jak niemowlę. Jej układ trawienny nie jest w pełni rozwinięty, aby mógł poradzić sobie z trawieniem innych posiłków. Maria również nie mówi. Potrafi wydobyć z siebie jedynie kilka sylab, przez co kontakt jest bardzo utrudniony.

W związku ze swoją chorobą, 40-latka jest wychowywana i traktowana jak dziecko. Opiekuje się nią macocha, która jak twierdzi, „Maria jest darem od Boga”. Kobieta nosi 40-latkę na rękach i bawi się z nią zabawkami.

ZOBACZ TAKŻE: TEN MĘŻCZYZNA OD 48 LAT TRZYMA RĘKĘ UNIESIONĄ W GÓRZE – ZNAMY POWÓD!

Leczenie

Warto zauważyć, że jeśli chorobą Marii zajęliby się lekarze tuż po urodzeniu, istniała duża szansa na powrót lub częściowy powrót do zdrowia. Leczenie hormonalne mogłoby odwrócić zmiany fizyczne. Nieodwracalny natomiast jest rozwój psychoruchowy. Niestety chorobę zdiagnozowano, kiedy Maria miała miała już 8 lat, co było zdecydowanie zbyt późnym czasem. Kobieta obecnie leczona jest na Uniwersytecie Medycznym w Ceará w Brazylii. Dzięki terapii Maria może sama chodzić. Niegdyś była jedynie noszona na rękach.

 

źródło: parenting.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.