Akcja przeciwników 5G w Krakowie! Chcieli zniszczyć maszty, prowadzili transmisję live

akcja przeciwników 5g

Akcja przeciwników 5G w Krakowie! Niektórzy mówią, że aktywiści będący w opozycji do nowych technologii, słowa zaczynają zamieniać w czyny. Ich celem stały się maszty polskich operatorów sieci komórkowych, znajdujące się właśnie w dawnej stolicy Polski. Próbę zniszczenia cudzego mienia, która w dodatku była transmitowana w sieci na żywo, przerwała policja. Nie brakuje złośliwych komentarzy Internautów – cała akcja wydaje się im bowiem groteskowa. 

Akcja przeciwników 5G w Krakowie! Podjęli próbę zniszczenia masztów, nagrywając wszystko… telefonem

Do niesamowitej sytuacji doszło w Krakowie. Przeciwnicy sieci 5G postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i podjęli próbę zniszczenia masztów należących do polskich operatorów sieci komórkowych, które znajdują się na jednym z budynków. Groteskowy przy tym jest fakt, że całą sytuację transmitowali na żywo w Internecie. Akcja była zapowiadana w serwisie Facebook – utworzono tam bowiem wydarzenie, które nazwano „5G – Niech maszty runą”. Ostatecznie jednak, żadne nie runęły.

ZOBACZ TAKŻE: POLSCY SIATKARZE ZNÓW WYGRYWAJĄ! PUCHAR ŚWIATA TRWA DALEJ!

Na miejsce zdarzenia wkroczyła policja i powstrzymała krewkich przeciwników nowej technologii

Do zapowiadanych zniszczeń nie doszło – a to dlatego, że na miejsce w porę wkroczyła policja, która skutecznie ostudziła zapędy przeciwników sieci 5G. Co ciekawe, portal instalki.pl podaje, że w Krakowie nie znajduje się ani jeden maszt sieci 5G. Skąd zatem takowe działania aktywistów?

Pojawiają się pogłoski, że w obawie przed podobnymi działaniami, operatorzy sieci komórkowych zaczynają wynajmować ochronę, która opiekuje się masztami. To sytuacja bezprecedensowa.

źródło zdjęcia: YouTube

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.