Czy Coca-Cola zrezygnuje z plastiku? Są plany dla Polski

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z problemu związanego z zanieczyszczeniami plastikiem. Znajdziemy go na plażach, jednak największa ilość trafia niestety do oceanów. Jak najszybciej należy podjąć działania i ograniczyć produkcje i używanie tego surowca. Dlatego też, więcej firm podejmuje tego typu działania. Czy Coca-Cola zrezygnuje z plastiku? Pojawiły się już plany dla Polski – więcej informacji poniżej.

Czy Coca-Cola zrezygnuje z plastiku?

Słomki metalowe lub z makaronu, zakaz związany z jednorazowymi opakowaniami czy liczne kampanie promujące ekologiczne podejście do życia. To tylko jedne z wielu działań, które dzięki zwiększaniu świadomości ludzi na świecie, mogą coś zmienić. Cieszy dodatkowo fakt, iż większa liczba marek decyduje się na takie kroki, gdyż powiedzmy sobie szczerze – jak nie zaczniemy dbać o środowisko bardziej – skutki będą tragiczne.

Kolejnym koncernem, który podejmie się zmniejszenia ilości plastiku jest Coca-Cola. Jak podaje Business Insider Polska, aktualnie firma produkuje około 30 mln ton opakowań rocznie! Jednak zredukowała ilość surowca w butelce o 45% – to już pokazuje konkretne działania.

Osoby pracujące dla tej marki, poinformowały, że szukają nadal innych rozwiązań w kwestii surowców wykorzystywanych do produkcji butelek. Do tej pory, we współpracy z Loop Industries czy Ioniqa Technologies stworzyli butelkę z żywicy roślinnej czy takiej, która w 100% wykonana jest z materiałów z recyklingu. Niektóre z pomysłów są dopiero testowane, jednak mogą szybko pojawić się na rynku w poszczególnych krajach.

W Polsce już znaczna część butelek nadaje się do recyklingu i jest to jeden najszybszych sposóbów, aby pozbyć się odpadów. Dajmy opakowaniom drugie życie!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.