Airbnb planuje wkroczyć na giełdę w 2020 roku. Wielkie plany firmy

Airbnb planuje wkroczyć na giełdę w 2020 roku – takie informacje właśnie pojawiły się w sieci. Firma osiągnęła ogromny sukces i czuje się na to gotowa. Dodatkowo, ujawniła swoje przychody z 2019 roku, które mają również zachęcić potencjalnych inwestorów. 

Airbnb wielkie zmiany

Airbnb planuje wkroczyć na giełdę już w 2020 roku. Jest to odważny krok, który wiąże się ze sporym ryzykiem, jednak firma jest na to w pełni gotowa. Jak podaje Business Insider Polska, jej wartość szacuje się na 31 miliardów dolarów. Póki co nie ma oficjalnych informacji, że spółka podpisała dokumenty. Nie podała też konkretnej daty wejścia na giełdę. Wcześniej dwie firmy: Uber i Lyft, działające na podobnych zasadach – rozpoczęły działania na giełdzie.

Airbnb ujawniło przychody

Firma ujawniła swoje przychody – w II kwartale 2019 roku wynosiły ponad 1 miliard dolarów. Co ciekawe, swoją działalność rozpoczęła w 2008 roku w San Francisco. Aktualnie, jest jedną z najlepiej prosperujących i działa w 191 krajach i regionach. Jednak nie wszyscy są jej zwolennikami, gdyż 10 miast, w tym Kraków zaapelowało do UE o to, aby uregulować prawnie działąnia Airbnb.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.