Wciąż niepokonani! Polska wygrywa z Ukrainą, teraz 1/8 finału

nadal niepokonani

Biało-czerwoni wciąż niepokonani na siatkarskich Mistrzostwach Europy mężczyzn! Tym razem gang Heynena odprawił z kwitkiem reprezentację Ukrainy. Szybkie, trzysetowe starcie okazało się formalnością. Teraz przed Polakami faza pucharowa, a na pierwszy ogień idzie Hiszpania. Będziemy faworytem tego starcia.

Wciąż niepokonani! Polska wygrywa z Ukrainą w siatkarskich Mistrzostwach Europy

Po 4 zwycięstwach i zaledwie jednym straconym w dziwnych okolicznościach secie (w spotkaniu z Estonią), Polacy czekali na pojedynek z Ukrainą. Faworyt tego meczu był oczywisty, chociaż Ukraina i tak do tej pory wygrała 3 mecze, w tym 3:0 z wspomnianą wcześniej Estonią. Polacy jednakże po raz kolejny okazali się ekipą z innej planety, wobec której rywali byli po prostu bezsilni. Mecz zakończył się w 3 setach, w ekspresowym tempie, a nasi rywale ani razu nie przekroczyli granicy 20 punktów. Trzeba jednak zwrócić uwagę na to, że przeciwnicy grupowi nie należą do czołówki światowej, a nawet europejskiej siatkówki. Prawdziwe granie ma rozpocząć się teraz.

W 1/8 finały z Hiszpanią

Polacy poznali już rywala, z którym przyjdzie im się mierzyć w kolejnej fazie turnieju. Teraz drużyny, które zdołały awansować ze swoich grup, będą walczyć w systemie play-off (a więc przegrywający odpada z dalszej rywalizacji o medale). Podopieczni Vitala Heynena zmierzą się teraz z Hiszpanią i sensacją byłoby, gdyby sobie z tą drużną nie poradzili.

Hiszpanie wygrali zaledwie 2 z 5 meczów (z Niemcami oraz z Austrią). Przegrali natomiast z Serbią, Słowacją a także Belgią.

Mecz Polska – Hiszpania rozegrany zostanie w sobotę o godzinie 20:00.

Polska 3:0 Ukraina (25:17, 25:16, 25:15)

źródło zdjęcia: Instagram