82-latek pojechał pod prąd na obwodnicy i zderzył się z ciężarówką [WIDEO]

82-latek wjechał pod prąd

82-latek pojechał pod prąd na obwodnicy Inowrocławia i wjechał wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Szczęśliwie nikt nie doznał poważnych obrażeń, ale cała sytuacja mogła mieć o wiele bardziej tragiczny finał. W sieci wybuchła burza – czy osoby w podeszłym wieku nadal powinny samodzielnie kierować pojazdami? Wideo z całego zajścia udostępniono w Internecie – prezentujemy je poniżej!

82-latek pojechał pod prąd na obwodnicy i zderzył się z ciężarówką. Pomylił drogę i chciał zawrócić

W sieci od czasu do czasu porusza się temat prawa jazdy dla osób w podeszłym wieku. Wielu internautów uważa, że w pewnym wieku – z wiadomych względów – powinno się przeprowadzać częstsze badania, mające określić predyspozycje do prowadzenia pojazdów. Jak bowiem dobrze wiadomo, o nieszczęście na drodze bardzo łatwo, a w niektórych sytuacjach kluczowy jest bardzo dobry refleks, ratujący niekiedy życie.

Ten sam temat pojawił się przy okazji zdarzenia, które z końcem listopada miało miejsce na obwodnicy Inowrocławia. Mianowicie, 27 listopada około godziny 12, waśnie na wspomnianej drodze doszło do groźnie wyglądającego wypadku. Jak podaje portal pomorska.pl, samochód ciężarowy zderzył się tam z osobówką. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie niecodzienne okoliczności całego zajścia.

Jak można przeczytać na pomorska.pl, 82-letni kierowca osobówki, w pewnym momencie zorientował się że pomylił drogę. Jednakże próba zawrócenia skończyła się wjechaniem pod prąd – tuż pod nadjeżdżającą ciężarówkę.

ZOBACZ TAKŻE: KOMPLETNIE NIEOŚWIETLONY ROWERZYSTA WIDMO NA RUCHLIWEJ DRODZE PO ZMROKU! TYLKO REFLEKS KIEROWCY URATOWAŁ GO PRZED TRAGEDIĄ. ZOBACZ NAGRANIE PROSTO Z POLSKI!

82-latek pojechał pod prąd na obwodnicy i zderzył się z ciężarówką – WIDEO!

Jak wcześniej wspomniano, w sieci pojawiło się nagranie prezentujące całe zajście. Pochodzi ono z kamerki samochodowej zamontowanej w ciężarówce.

Wideo jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że działanie 82-letniego kierowcy było zupełnie pozbawione jakiejkolwiek logiki. Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, że nie doznał bardzo poważnych obrażeń – wiadomo bowiem, jak tragiczne w skutkach bywają zderzenia z ciężarówkami. Ostatecznie sprawcę wypadku ukarano mandatem. Pojawia się jednak pytanie – czy osoba ta nadal powinna samodzielnie kierować pojazdem?

Wideo można zobaczyć poniżej – opublikowano je w serwisie YouTube na kanale Inoonline PL:

źródło: YouTube, pomorska.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.