5 osób nie żyje, około 120 rannych – trzęsienie ziemi w Iranie

5 osób nie żyje

5 osób nie żyje a przynajmniej 120 jest rannych – to tragiczny bilans trzęsienia ziemi, które nawiedziło Iran. Miejscowe źródła podają, że siła wstrząsów osiągnęła magnitudę 5,8. Wszystko działo się nieopodal wielkiego miasta Tebriz, które zamieszkuje niespełna półtora miliona osób. Epicentrum żywiołu zlokalizowano zaledwie nieco ponad 100 kilometrów dalej.

5 osób nie żyje, około 120 rannych – tragiczny bilans trzęsienia ziemi w Iranie nadal rośnie

Z samego rana docieraj dramatyczne informacje oraz przekazy z Iranu. Kraj ten nawiedziło bowiem stosunkowo silne trzęsienie ziemi. Instytut Geofizycznego Uniwersytetu który mieści się w Teheranie, do publicznej wiadomości podał, że wstrząsy miały magnitudę sięgającą 5,8. Mieszkańcy gęsto zaludnionego Tebriz mieli wpaść w panikę – podczas wstrząsów masowo wybiegali na zewnątrz, co potęgowało niebezpieczne sytuacje. Niestety, do świata docierają coraz to nowsze informacje na temat tragicznego bilansu. Trzęsienie zebrało bowiem śmiertelne żniwo – już teraz wiadomo, że 5 osób nie żyje, a przynajmniej 120 odniosło mniej lub bardziej poważne obrażenia.

ZOBACZ TAKŻE: REKORDOWO DUŻE DZIECKO PRZYSZŁO NA ŚWIAT W POZNANIU! PERSONEL SZPITALA NAZWAŁ JE MIANEM „ALEKSANDRA WIELKIEGO” – ZOBACZ JEGO WYMIARY!

Położenie Iranu sprzyja tego rodzaju zjawiskom

Jak się okazuje, to nie pierwsze tego typu zajście w Iranie. Historia pokazuje kilka naprawdę tragicznych przypadków z przeszłości. Wszystko przez to, że kraj ten położony jest na na styku uskoków tektonicznych. To sprawia, że ziemia w Iranie potrafi poważnie się zatrząść.

Choćby niemal dokładnie rok temu, w Iranie miejsce miało trzęsienie ziemi tuż przy granicy z Irakiem. Wtedy rannych było ponad 600 osób.

źródło zdjęcia: cnn.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.