23-latek rozpylił żrącą substancję w przedszkolu w Chinach

23-latek rozpylił żrącą substancję

 23-latek rozpylił wodorotlenek sodu w chińskim przedszkolu. Sytuacja miała miejsce 11 listopada o 15:30 czasu lokalnego w Kaiyuan w prowincji Junnan. W efekcie aż 51 dzieci oraz 3 nauczycieli trafiło do szpitala. Napastnik tłumaczył się, że powodem ataku był brak rodzinnego ciepła w domu.

„Brak rodzinnego ciepła spowodował problemy psychiczne”

Niebezpieczna sytuacja miała miejsce 11 listopada o godzinie 15:30 czasu lokalnego w Kaiyuan. 23-latek wtargnął na teren przedszkola, a następnie wszedł do jednej z sal, gdzie rozpylił wodorotlenek sodu. W efekcie aż 51 dzieci oraz 3 nauczycieli trafiło do szpitala. 3 osoby są w wyjątkowo ciężkim stanie. Mężczyzna szybko oddalił się od miejsca, jednak policja aresztowała go zaledwie 30 minut po ataku. Lokalne media podają, że 23-latkiem kierowała „chęć zemsty na społeczeństwie”. Napastnik tłumaczył się, że gdy był mały jego rodzice się rozwiedli, a to spowodowało zaburzenia psychiczne. Dodał, że jest nieszczęśliwy i niezadowolony ze swojej pracy co „stworzyło pesymistyczną mentalność i myśli o odwecie na społeczeństwie”.

Należy dodać, że w chinach dochodzi do coraz częstszych ataków na dzieci. Warto wspomnieć o sytuacji z października 2018 roku, kiedy kobieta zraniła nożem kuchennym 14 dzieci w przedszkolu w centrum miasta Chongqing. Kolejny atak wydarzył się w kwietniu. Wówczas śmierć poniosło dziewięciu uczniów gimnazjum. Mężczyznę skazano na śmierć.


ZOBACZ TAKŻE: STRAŻ GRANICZNA CHCE BYĆ NAJNOWOCZEŚNIEJSZĄ FORMACJĄ MUNDUROWĄ

Jak działa wodorotlenek sodu na organizm człowieka?

Wodorotlenek sodu to substancja silnie żrąca. W postaci pyłu, pary lub aerozolu wywołuje ból i łzawienie oczu, uczucie pieczenia w nosie i gardle, kaszel, uczucie duszenia się. Skażenie skóry skutkuje oparzeniem chemicznym. Skóra jest czerwona, pojawiają się pęcherze, a czasem dochodzi nawet do martwicy. Rozległe skażenie skóry może spowodować wstrząs lub zapaść. Dostanie się substancji do oczu powoduje zniszczenie aparatu ochronnego oczu, oparzenie gałki ocznej jak i głębszych struktur oka. Wniknięcie drogą pokarmową wywołuje oparzenie błony śluzowej jamy ustnej gardła i dalszych części przewodu pokarmowego. Istnieje wówczas ryzyko krwotoku, wstrząsu i zgonu.

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.