Pierwszy dzień w roku bez śmiertelnego wypadku na drodze – 11 listopada

pierwszy dzień w roku

Pierwszy dzień w roku bez śmiertelnego wypadku na drodze – 11 listopada. O takowym fakcie poinformował podinspektor Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji. Wiadomość taka cieszy tym bardziej, że poniedziałek był ostatnim dniem długiego weekendu, gdzie wiele osób podróżowało polskimi drogami. W tym czasie trwały też wzmożone działania policji, które miały za zadnie poprawić bezpieczeństwo na drogach. Jak widać – udało to się. 

Pierwszy dzień w roku bez śmiertelnego wypadku na drodze – 11 listopada

Brzmi to przerażająco, ale dzień wczorajszy – a więc 11 listopada – był pierwszym w tym roku, gdzie na drogach nie doszło do żadnego śmiertelnego wypadku. Ta zatrważająca statystyka pokazuje, do jak wielu poważnych zdarzeń z udziałem pojazdów dochodzi w Polsce każdego dnia. Fakt ten cieszy tym bardziej, że 11 listopada był ostatnim dniem długiego weekendu, gdzie z pewnością samochodami podróżowało wiele osób. W tym czasie też prowadzone były wzmożone działania policji, która dbała o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów przez kierowców.

ZOBACZ TAKŻE: SZOKUJĄCE ODKRYCIE U WYBRZEŻY FRANCJI! ATLANTYK WYRZUCA NA BRZEG SETKI KILOGRAMÓW KOKAINY! POLICJA I WOJSKO ZAMYKAJĄ PLAŻE, SPOŁECZEŃSTWO PROSZONE O POMOC 

Przez cały długi weekend doszło do 234 wypadków, zginęło w nich poniosło 11 osób

Policja bardzo poważnie podeszła do bezpieczeństwa na drogach oraz walki z piratami drogowymi podczas długiego weekendu. W wielu miejscach w Polsce ustawiane były kaskadowe pomiary prędkości. Znany jest już także bilans – od piątkowego poranka do poniedziałkowego wieczora, doszło do 234 wypadków. W nich zginęło 11 osób, natomiast 274 odniosło obrażenia. 

Choć wypadków było mniej, policja zatrzymała aż 450 osób, które w terenie zabudowanym pędziły przekraczając dopuszczalną prędkość o 50 kilometrów na godzinę. W porównaniu z rokiem poprzednim, liczba ta jest zatrważająca. Rok temu tego typu wykroczeń było bowiem zaledwie 98.

To samo tyczy się pijanych kierowców. Rok temu takowych delikwentów zatrzymano 559, natomiast tego roku ich liczba wzrosła aż do 1301 osób. Te statystyki nie stawiają polskich kierowców w dobrym świetle. Martwi też fakt, że liczba ta zamiast maleć – sukcesywnie rośnie.

źródło zdjęcia: znajdzparagraf.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.