20 tysięcy złotych za dobrowolne zakażenie koronawirusem! Poszukiwani chętni

20 tysięcy złotych

20 tysięcy złotych za dobrowolne zakażenie koronawirusem! Poszukiwani są chętni, którzy wezmą udział w specjalnych badaniach. Mają one pozwolić jeszcze lepiej poznać wirusa oraz sprawdzić, jak na zakażenie reaguje organizm w kontrolowanych warunkach. Oferta dobrowolnego zakażenia koronawirusem pojawiła się w Wielkiej Brytanii. Jak na razie śmiałkom oferuje się 4,5 tysiąca funtów, ale muszą oni spełnić konkretne warunki. Badania wedle planów wystartują już w przeciągu miesiąca. Na co powinni przygotować się chętni?

20 tysięcy złotych za dobrowolne zakażenie koronawirusem! Naukowcy poszukują chętnych do szczegółowych badań

Czy 20 tysięcy złotych za dobrowolne zakażenie koronawirusem to uczciwa cena? Właśnie taka oferta pojawiła się w Wielkiej Brytanii, gdzie trwają poszukiwania chętnych do zakażenia wspomnianym wirusem. Wszystko po to, aby w kontrolowanych warunkach naukowcy mogli zbadać jego dokładny wpływ na ludzki organizm. Głównym założeniem eksperymentu jest ogólne pogłębienie wiedzy na temat pandemii.

Dokładna kwota jaką za wszystko oferują Brytyjczycy to 4,5 tysiąca funtów. RMF podaje, że pierwszym etapem badań jest ustalenie ilości koronawirusa, jakim można zarazić zdrowego człowieka. To jednak dopiero początek. Jak się bowiem okazuje, ochotnicy, którzy podejmą się wyzwania – do dyspozycji lekarzy będą przez przynajmniej rok. W tym czasie ich organizmy będą monitorowane, ale i na tym ich rola w eksperymencie się nie zakończy. A to dlatego, że do przebadania będą jeszcze bardziej niebezpieczne mutacje koronawirusa.

ZOBACZ TAKŻE: OJCIEC TADEUSZ RYDZYK TRAFI ZA KRATKI? WEDŁUG DONIESIEŃ MEDIALNYCH, GROZI MU NAWET DO 10 LAT WIĘZIENIA, A SPRAWA NA PEWNO NIE ZOSTANIE UMORZONA

Jakie warunki muszą spełniać ochotnicy do dobrowolnego zakażenia koronawirusem? Na dalszych etapach mają pojawić się bardziej niebezpieczne mutacje

Jak można się domyślić, nie każdy ochotnik nada się do wzięcia udziału w badaniu. I choć możliwość zarobku może zwabić wielu chętnych, wytypowani zostaną tylko ci, którzy spełniają odpowiednie warunki. Wśród nich należy wymienić między innymi: przedział wieku od 18 do 30 lat, brak przejścia zakażenia w przeszłości, ogólny dobry stan zdrowia i brak nadwagi.

RMF podaje, że pierwszym etapem wzięcia udziału w badaniu są dwa dni kwarantanny. Później nadejdzie czas na zakażenie wirusem oraz 14-dniowa obserwacja. Jeśli po upływie tego czasu przez kolejne 3 dni badani nie wykażą niepokojących symptomów – zostaną odesłani do domu.

W ciągu roku ochotnicy nadal muszą znajdować się pod obserwacją. Później ma bowiem nastąpić próba zakażenia ich innymi, bardziej niebezpiecznymi mutacjami wirusa.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.