Maseczki w Polsce tylko chirurgiczne lub z filtrem – wkrótce nowe rozporządzenie!?

maseczki w polsce

Maseczki w Polsce tylko chirurgiczne lub z filtrem – wkrótce czeka nas nowe rozporządzenie!? Sensacyjne wieści obiegły nasz kraj po słowach głównego doradcy premiera do spraw COVID-19, profesora Andrzeja Horbana. Stwierdził on bowiem bez cienia wątpliwości, że jeszcze dziś pojawi się nowe, specjalne rozporządzenie dotyczące rodzaju maseczek, jaki powinno się zakładać podczas trwającej epidemii. Wywołało to ogromne poruszenie w mediach i wśród społeczeństwa. Horban miał powiedzieć, że „chodzi o to, żeby używać porządnych masek”. Sprawę skomentowało Ministerstwo Zdrowia.

Maseczki w Polsce tylko chirurgiczne lub z filtrem – wkrótce zeka nas nowe rozporządzenie? Sensacyjne doniesienia!

Ależ informacje obiegły dziś polskie media! Chodzi o obowiązek noszenia maseczek – ku rozczarowaniu wielu osób, nie został on zniesiony. Zamiast tego pojawiły się doniesienia, że jeszcze dziś ma pojawić się specjalne rozporządzenie, według którego ściśle określony będzie rodzaj masek, które powinniśmy zakładać. O wszystkim mówił główny doradca premiera w sprawach COVID-19 – profesor Andrzej Horban.

Według Horbana, w rozporządzeniu miałby się znaleźć zapis o tym, że akceptowane będą jedynie maseczki chirurgiczne lub z filtrami. Miałoby to wyeliminować wadliwej jakości maseczki materiałowe, szaliki czy przyłbice. W TVN24 profesor Andrzej Horban miał mówić:

Oprócz tego, że pan minister wyda rozporządzenie, to jest jeszcze apel do państwa, aby do tego rozporządzenia się jeszcze zastosować.

Portal RMF24.pl przytacza także inne słowa profesora Horbana:

Chodzi o to, żeby używać porządnych masek, przynajmniej masek tzw. chirurgicznych, nie mówiąc już o maskach z filtrem.

ZOBACZ TAKŻE: 20 TYSIĘCY ZŁOTYCH ZA DOBROWOLNE ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM – POSZUKIWANIA CHĘTNYCH DO BADAŃ! WIADOMO, JAKIE WARUNKI MUSZĘ SPEŁNIAĆ

Ministerstwo Zdrowia komentuje sensacyjne doniesienia prof. Horbana

Do gorącej sprawy natychmiast odniosło się Ministerstwo Zdrowia wraz z szefem resortu zdrowia, Adamem Niedzielskim na czele. Dla Wirtualnej Polski minister zdrowia miał powiedzieć:

Dzisiaj takiego rozporządzenia nie będzie, ale zastanawiamy się, czy te maseczki nie powinny zostać dookreślone, bo mamy wskazane pewne zamienniki w postaci np. szalików i trzeba będzie z tego zrezygnować.

Poniekąd więc zdementował słowa profesora Horbana, gdyż rozporządzenie nie ukaże się dziś. Niemniej jednak widać, że opcję zaostrzenia restrykcji dotyczących maseczek bardzo poważnie bierze się pod uwagę.

źródło: RMF24.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.