15-letni influencer beatyfikowany w Asyżu – pierwszy patron millenialsów i internetu

15-letni influencer beatyfikowany

15-letni influencer beatyfikowany! Carlo Acutis został okrzyknięty patronem młodego pokolenia, millenialsów i geniuszem internetu. W sieci promował treści związane z wiarą, rozpoczął praktykę codziennej Eucharystii i tworzył strony internetowe o świętych i cudach. W bazylice św. Franciszka w Asyżu odbyła się beatyfikacja Carlo, który zmarł w 2006 roku na białaczkę. Miał zaledwie 15 lat. W związku z beatyfikacją, trumna z ciałem chłopca została wystawiona na widok publiczny.

15-letni influencer beatyfikowany w Asyżu

Carlo Acutis to jeden z najmłodszych błogosławionych w Kościele. Co więcej, istnieje również szansa, że młody influencer zostanie również patronem internetu. Acutis urodził się w 1991 roku i przez większość swojego życia mieszkał w Mediolanie. Mając zaledwie 12 lat rozpoczął praktykę codziennej Eucharystii, którą nazywał „autostradą do nieba”. Ponadto, chłopiec zajmował się także tworzeniem stron promujących wiarę i religię, pisał o świętych i cudach eucharystycznych. Influencer niezwykle fascynował się możliwościami internetu, dlatego próbował w pełni wykorzystać to narzędzie, aby szerzyć wiarę.

Kiedy Carlo miał 15 lat, wykryto u niego białaczkę. Będąc w szpitalu poinformował, że swoje cierpienia ofiarowuje w intencji papieża i Kościoła. Chłopiec zmarł bardzo szybko, bo zaledwie dwa miesiące bo zdiagnozowaniu choroby. Zgodnie ze swoim życzeniem, pochowano go w Asyżu, ponieważ Acutis od zawsze fascynował się św. Franciszkiem.

ZOBACZ TAKŻE: JK ZMIENIĆ IKONĘ INSTAGRAM NA KLASYCZNĄ? ZOBACZ, CZY ZADZIAŁA U CIEBIE

W 2013 roku rozpoczęto proces beatyfikacji Carlo. Papież Franciszek zatwierdził dekret o heroiczności jego cnót, a ponadto cud uzdrowienia za wstawiennictwem Carlo. Uroczystość beatyfikacji odbyła się wczoraj w bazylice św. Franciszka w Asyżu. Poprowadził ją delegowany przez papieża, kardynał Agostino Vallini. Podczas mszy uczestniczyło blisko 3 tys. osób. Spora część z nich zgromadziła się wokół świątyni. W związku z beatyfikacją, trumna z ciałem chłopca została wystawiona na widok publiczny.


źródło: tvn24.pl, donald.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.