11-latek odrabiał lekcje na ulicy – zauważył to milioner!

Takie sytuacje pokazują, że ludzie mają ogromne serce i niosą pomoc, która zmienia życia. Jest wiele podobnych okoliczności, podczas których wraca nadzieja na lepsze jutro. Natomiast to wydarzenie to scena jak z bajki, gdyż 11-latek odrabiał lekcje na ulicy a pewien milioner zmienił jego życie.

11-latek odrabiał lekcje na chodniku

Cała sytuacja miała miejsce w Peru, kiedy to 11-letni chłopiec, Víctor Martín Angulo Córdoba, odrabiał lekcje leżąc na chodniku przy latarni, która dawała mu oświetlenie. Warunki nie były komfortowe, ani takie które sprzyjałyby nauce. Dlaczego chłopiec odrabiał lekcje na ulicy? Powodem był brak prądu w jego rodzinnym domu, co uniemożliwiało mu czytanie czy zajmowanie się nauką.

Jak sytuacja uzyskała taki rozgłos?

Wszystko za sprawą monitoringu ulicznego, na którym było widać młodego chłopaka leżącego nad książką. Zauważyli go strażnicy. Następnie zdjęcia trafiły do sieci i sprawą zainteresowały się media. W swoim domu, chłopczyk nie mógł się uczyć a jak sam powiedział, w przyszłości chce walczyć z korupcją i narkotykami. Dlatego chce zostać policjantem i robi wszystko, aby zdobyć doświadczenie, potrzebne do dalszej kariery zawodowej.

Pomoc milionera zmieniła jego życia

Na początku pomoc przyszła od burmistrza miasta, który zakupił przybory szkolne Victorowi oraz, z powodu braku dokumentu zaświadczającego, że jego rodzice są właścicielami domu, również ta sprawa została uregulowana. Jednak nie tylko to chwyta za serce.

Pewien milioner pochodzący z Bahrajnu, 31-letni  Yaqoob Yusuf Ahmed Mubarak. Do niego dotarły zdjęcia młodzieńca co sprawiło, że mężczyzna odwiedził Victora. Biznesmen sam przyznał w wywiadzie, że gdyby był w takiej sytuacji jak chłopak, z pewnością by nie był tak zmotywowany do nauki. To pokazuje jaka jest siła Internetu i przepływu informacji. Wiadomo, że są tego złe i dobre strony, jednak ta sytuacja zakończyła się najlepiej jak mogła.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

A picture is worth a thousand words

Post udostępniony przez Jacob Mubarak🇧🇭 (@jacob_mubarak87)


Kiedy Yaqoob przyleciał w odwiedzinach, spędził czas z chłopcem i jego rodziną, przytulając go i czytając z nim książki na chodniku. Jednak pomoc, którą zaoferował milioner to coś nieprawdopodobnego. Powiedział, że odbuduje jego szkołę i dom , ze względu na brak finansów rodziny. Dodatkowo przekaże pewną sumę pieniędzy jego mamie, aby ruszyła z biznesem i zapewniła lepszą przyszłość.

Takie historie zdarzają się coraz częściej, co nas dodatkowo bardzo cieszy!

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.