Pozowały do zdjęcia na klifie. Zmiotła je olbrzymia fala!

Kto nie wykonywał sobie pamiątkowych fotografii na tle rozbijających się fal, niech podniesie rękę. Zanim jednak przystąpimy do wakacyjnych zdjęć warto jest ocenić otaczającą nas sytuację. Te dwie dziewczyny pozowały do zdjęcia na Hawajach. Wielka fala prawie odebrała im życie!

Niebezpieczne zdjęcia

Sezon wakacyjny w pełni! Wielu z nas planuje urlopy lub właśnie się na nie wybiera. Do domu wracamy z dużą ilością pamiątek, ale także aparatem wypełnionym letnimi ujęciami. Oczywiście nie ma w tym nic złego, dopóki zdjęcia nie narażają nas na straty. Te dwie turystki pozowały do zdjęcia na klifie. Żadna z nich nie przewidziała jednak konsekwencji, które mogą mieć miejsce.

Piękna wyspa Kauai, położona na Oceanie Spokojnym to idealne miejsce do spędzenia urlopu. Duża ilość stromych klifów i wodospadów przyciąga rzesze turystów. Również te dwie dziewczyny chciały skorzystać z uroków wyspy i zrobić zdjęcia na tle fal. W tamtej jednak chwili ocean był bardzo wzburzony. To świetna okazja do zdjęć, ale przede wszystkim ogromne niebezpieczeństwo. Dziewczyny ustawiały się na klifie, aby zrobić jak najlepsze ujęcia. Nie sądziły jednak, że okaże się to aż tak złym pomysłem… Fala, która z początku wyglądała niegroźnie, prawie rozbiła dziewczyny o skały! Nagranie ze zdarzenia można zobaczyć poniżej.

Pozowały do zdjęcia: cudem uszły z życiem

Turystki zajęte robieniem zdjęć nie spodziewały się takiego zwrotu akcji. Początkowo fale dość spokojnie rozbijały się o krawędzie klifu, co zdecydowanie sprzyjało ciekawym ujęciom. Akcja zmieniła się diametralnie w ułamku sekundy! Dziewczyny zostały rzucone o skały z bardzo dużą siłą. Zdarzenie szczęśliwie zakończyło się tylko potłuczeniami i licznymi skaleczeniami. Urlopowiczki, które pozowały do zdjęcia na klifie dostały jednak nauczkę na całe życie! Ponadto, w podobny sposób życie straciło już 28 osób!

Przed wykonaniem wakacyjnych zdjęć dobrze jest kierować się zdrowym rozsądkiem i rozwagą. Jeśli widzimy, że miejsce może okazać się niebezpieczne, to zdecydowanie lepiej jest odpuścić sobie pamiątkowe selfie.