Znany polski bokser nie żyje. Popełnił samobójstwo

znany polski bokser nie żyje

Znany polski bokser nie żyje – taka przykra informacja obiegła dziś całą sportową Polskę. Jak się okazało, chodzi o Dawida „Cygana” Kosteckiego. O wszystkim za pośrednictwem Twittera poinformował dziennikarz Polsatu, Mateusz Borek. Dawid Kostecki przebywał w areszcie śledczym i tam miał popełnić samobójstwo. Jak donoszą sportowefakty.pl, „Cygan” powiesił się we własnej celi. Trwa dochodzenie wyjaśniające szczegóły zajścia.

Znany polski bokser nie żyje

Jak grom z jasnego na polskich kibiców sportu spadła informacja o śmieci znanego polskiego boksera. Jako jeden z pierwszych pisał o wszystkim Mateusz Borek, a przykre wiadomości podał za pomocą Twittera. 38-letni Dawid „Cygan” Kostecki miał umrzeć w Areszcie Śledczym na warszawskiej Białołęce. Co więcej, podaje się, że były pięściarz miał popełnić samobójstwo. Mianowicie, użył do tego prześcieradła, z którego stworzył pętlę. Dodatkowo, życie odebrał sobie leżąc na łóżku pod kocem. To uniemożliwiło szybką reakcję współwięźniów. Informacje te podaje ppłk Elżbieta Krakowska, Rzecznik Prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Nic nie wskazywało, że może dojść do tragedii

Zawiadomieni przez innych osadzonych pracownicy służby więziennej, od razu przystąpili do reanimacji Kosteckiego. Prowadzili ją aż do przyjazdu pogotowia, ale byłego pięściarza nie udało się uratować. Mówi się, że Dawid Kostecki nie stwarzał problemów wychowawczych i nie przejawiał symptomów świadczących o tym, że może podjąć się próby samobójczej. Całej sprawie dokładniej przyjrzy się prokuratura.

Popularny „Cygan” w więzieniu był już piąty raz. Odsiadywał wyrok 5 lat za kierowanie grupą przestępczą. Chodzić miało o obrót kradzionymi na terenie Unii Europejskiej samochodami, a także o pranie brudnych pieniędzy. Na wolność miał wyjść w 2021 roku.

znany polski bokser

Bokser z wielkim potencjałem

Kariera bokserka Kosteckiego, swego czasu zapowiadała się znakomicie. Jednakże zakłóciły ją liczne problemy z prawem „Cygana”. 15 lat temu Kostecki był młodzieżowym mistrzem świata federacji WBC, natomiast w roku 2011 interkontynentalnym mistrzem mistrzem WBA. Na 41 walk, wygrał aż 39.

ZOBACZ TAKŻE: TAK PĘDZI POLICYJNA KOLUMNA! CZY TO BEZPIECZNE?

źródło zdjęć: dorzeczy.pl, rzeszow-news.pl

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.