Nie żyje Hanna Dunowska: aktorka i prezenterka miała 60 lat

Nie żyje Hanna Dunowska – polska prezenterka telewizyjna i aktorka. Znana z prowadzenia programu „Czar par” razem z Krzysztofem Ibiszem oraz z ról w serialach takich jak: „Samo życie” czy „Na dobre i na złe”. Zmarła w wieku 60 lat, jednak nie podano przyczyny.

Hanna Dunowska Czar Par

W latach 1993-1996 wspólnie z Krzysztofem Ibiszem, prowadziła popularny program Czar Par. Sławę jednak przyniosły jej też role w serialach. Zagrała między innymi w Na dobre i na złe, w Pierwszej miłości czy gościnnie w Kryminalnych. Można ją było zobaczyć w psychologicznym filmie Czułe miejsca, który premierę miał w 1980 roku.

Oprócz powyższych ról, grała jeszcze w Zamknąć za sobą drzwi, Gladiatorze do wynajęcia, Wszystkich moich bliskich oraz Poza zasięgiem. Ma za sobą liczne udziały w serialach: główne role jak i gościnne występy. Lista jest bardzo długa.

Hanna Dunowska życie prywatne

Hanna Dunowska urodziła się 18 grudnia 1958 roku w Mińsku Mazowieckim. Podczas studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, zagrała w psychologicznym dramacie Czułe miejsca, za co została wyróżniona na festiwalach w Madrycie i Porto. To ogromne wyróżnienie jak na tak młody wiek. Miała dwójkę dzieci, syna Julka i córkę Joannę.

Jednak jej życie nie skupiało się tylko i wyłącznie na sprawach związanych z filmem. Ukończyła dwuletni kurs psychoterapii w Instytucie Psychologii Procesu w Warszawie i studia podyplomowe. Umożliwiło jej to dalszy rozwój w tym kierunku. W związku z tym otworzyła własny Ośrodek Rozwoju i Psychoterapii „Przemiany”. Współpracowała również z Centrum Psychologiczno-Terapeutycznym Wpierania Rodziny w Pruszkowie. Wcześniej, wspierała ofiary przemocy w Centrum Praw Kobiet.

Nie żyje Hanna Dunowska

Niestety aktorka zmarła w wieku 60 lat. Jak wiadomo, od kilku lat chorowała na nowotwór piersi, jednak nikt nie podał informacji, że to właśnie to spowodowało śmierć. Póki co nie podano żadnych informacji dotyczących przyczyny zgonu.

Z pewnością zapamiętamy Panią Hannę Dunowską jako utalentowaną aktorkę, której wkład w świat filmu i kina zapamiętamy przez długi okres czasu.

Martyna T

Absolwentka Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Miłośniczka festiwali muzycznych oraz książek psychologicznych.