Caroline Woźniacki: duńska tenisistka [WIEK, ŚLUB, INSTAGRAM]

Caroline Woźniacki duńska tenisistka, która pochodzi z polski, jest uważana z jedną z najlepszych kobiet w tej dziedzinie sportu. Odniosła wiele sukcesów, a ostatnio także wyszła za mąż. Co jeszcze wiadomo na temat jej kariery i życia prywatnego?

Caroline Woźniacki wiek

Caroline Woźniacki, urodziła się jako Karolina Woźniacka 11 lipca 1990 roku w Odessie. Cała jej rodzina pasjonuje się sportem. Mianowicie mama była reprezentantką kraju w piłce siatkowej, tata znanym piłkarzem, a  młodszy brat także wiąże swoją przyszłość z tym sportem. Rodzina zdecydowała się na wyjazd do Danii, kiedy ojcu zaproponowano kontrakt w Boldklubben 1909 Odense.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Monaco nights ⚓️⛵️

Post udostępniony przez Caroline Wozniacki (@carowozniacki)

Caroline Woźniacki kariera

Tenisistka ma na swoim koncie wiele sukcesów sportowych. Brała udział w turniejach takich jak Australian Open, Roland Garros czy Wimbledon. Pierwszy z nich, w 2018 roku nawet wygrała. Na korcie często spotykała się z takim sławami jak Serena Williams lub Agnieszka Radwańska.

Caroline Wożniacki i David Lee ślub

Podobno para poznała się poprzez wspólnego znajomego. Od razu wpadli sobie w oko i w 2017 roku, były zawodnik NBA poprosił kobietę o rękę. Oczywiście zaręczyny zostały przyjęte i narzeczeni zaczęli planować ślub. Pani młoda wraz ze sowimi najbliższymi wieczór panieński spędziła na wyspie Great Exuma. 15  czerwca 2019 roku para młoda powiedziała sobie sakramentalne TAK, a cała uroczystość odbyła się we Włoszech. Warto dodać, że suknia ślubna była projektu Oscara de la Renta. Na weselu miało bawić się około 120 zaproszonych gości, a nie zabrakło wśród nich oczywiście znajomych ze świata sportu.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Best weekend of my life ❤️

Post udostępniony przez Caroline Wozniacki (@carowozniacki)

Caroline Woźniacki Instagram

Wszystkich ciekawych zdjęć z tego ważnego dnia odsyłamy na Instagram tenisistki. Jej profil znajdziecie pod nazwą @carowozniacki. Jak do tej pory można znaleźć tam jedynie kilka fotografii ze ślubu i podróży, na jaką wyruszyli młodożeńcy.  Nie brakuje na nim również upamiętnionych najważniejszych momentów z kariery sportowej Caroline. Aktualnie śledzi ją tam aż 1,4 miliona osób!

Chyba wszyscy zgodzą się ze stwierdzeniem, że Caroline Woźniacki duńska tenisistka, polskiego pochodzenia wydaje się być bardzo sympatyczną i pogodną osobą. Życzymy jej dalszych sukcesów sportowych, a także tych w życiu prywatnym!