Wojciech Szczęsny wśród 10 najlepszych bramkarzy na świecie

wojciech szczęsny

Wojciech Szczęsny wśród 10 najlepszych bramkarzy na świecie! Polak nominowano do nagrody Lwa Jaszyna. To pierwszy na świecie plebiscyt, który ma na celu wyłonienie najlepszego golkipera roku. Do tej pory bramkarze rywalizowali wraz z zawodnikami z pola o miano Złotej Piłki. Teraz się to zmienia. Szczęsny znalazł się w doborowym towarzystwie. 

Wojciech Szczęsny wśród 10 najlepszych bramkarzy na świecie!

Kolejny polski piłkarz doceniony przez zagraniczne media. Zaraz po Robercie Lewandowskim, którego nominacja do plebiscytu Złotej Piłki nie powinna być żadnym zaskoczeniem dla fanów futbolu, wyróżnienia doczekał się także Wojciech Szczęsny. Popularny polski bramkarz stoi między słupkami wielkiego włoskiego Juventusu. Jego dobrą postawę w barwach Starej Damy docenili światowi dziennikarze, którzy umieścili jego kandydaturę do zdobywcy nagrody Lwa Jaszyna tuż obok innych, światowej klasy zawodników występujących na tejże pozycji.

ZOBACZ TAKŻE: WYPADEK JAK Z FILMU OSZUKAĆ PRZEZNACZENIE! KŁODY Z CIĘŻARÓWKI WBIŁY SIĘ W POJAZD OSOBOWY, KIEROWCA CUDEM WYSZEDŁ BEZ SZWANKU

Szczęsny w doborowym towarzystwie

Oprócz Wojciecha Szczęsnego, w gronie nominowanych znaleźli się topowi bramkarze najlepszych europejskich drużyn. Wśród nich można zobaczyć nazwiska choćby takie jak: Neuer, Alisson, ter Stegen, Oblak czy Lloris.

Nagroda o jaką walczą najlepsi bramkarze pochodzi od legendarnego bramkarza Lwa Jaszyna. Mianowicie, ten po dziś dzień uważany jest za jednego z najlepszych fachowców między słupkami w całej historii. Zasłynął z bronienia w popularnym kaszkiecie.

źródło zdjęcia: fourfourtwo.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.