USA lepsze od Polski. Wzmocnienia składu nie pomogły

USA lepsze od Polski

USA lepsze od Polski. Niestety, trzeci mecz w siatkarskim Pucharze Świata nie był udany dla naszej reprezentacji i skończył się pierwszą porażką na tym turnieju. Decydujące okazały się końcówki dwóch pierwszych setów. Nie pomogły posiłki – biało-czerwoni zagrali bowiem już w niemal najsilniejszym ustawieniu. Jutro zmierzymy się z Argentyną. 

USA lepsze od Polski. Amerykanie potwornie silni, nie pomogły wzmocnienia składu

Siatkarskie mecze Polaków ze Stanami Zjednoczonymi, zawsze stoją na bardzo wysokim poziomie sportowym. Nie inaczej było i tym razem. Po dwóch wygranych, które podopieczni Vitala Heynena odnieśli nieco rezerwowym składem, do reprezentacji dołączyły brakujące ogniwa, które odpoczywały po Mistrzostwach Europy. Mimo dobrego początku pierwszego seta, Amerykanie dużo lepiej od Polaków zagrali w jego końcówce i zwyciężyli. Niemal identyczny przebieg miało drugie starcie. Nasi rywale imponowali świetną obroną, a spustoszenie na naszej stronie swoimi mocnymi atakami siał Anderson.

ZOBACZ TAKŻE: ARKTYCZNE POWIETRZE NAD POLSKĄ! BĘDZIE BARDZO ZIMNO, BYĆ MOŻE SPADNIE PIERWSZY ŚNIEG

Przebudzenie przyszło zbyt późno, jutro zagramy z Argentyną

Lepsza gra pojawiła się dopiero w trzecim starciu. Tam Polacy uruchomili swoje największe strzelby, a więc Leona a także Kurka. Nawet świetna defensywa rywala nie mogła poradzić sobie z piłkami, które wspomniana dwójka posyłała w ich pole. Łeb w łeb z Amerykanami szliśmy także w czwartym secie. Polska musiała go wygrać, jeśli nadal marzyła o zwycięstwie. Niestety, po niezwykle zaciętej końcówce, obronną ręką wyszli z niego reprezentanci USA. 

Jutro z samego rana, bo o godzinie 5:30 polskiego czasu, biało-czerwoni zagrają kolejny mecz. Tym razem ich rywalem będzie Argentyna. 

Polska 1:3 USA (19:25, 20:25, 26:24, 25:27)

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.