Śląsk Wrocław klubowym Mistrzem Świata w blind footballu!

Śląsk Wrocław

Śląsk Wrocław klubowym Mistrzem Świata w blind footballu! Polska drużyna niewidomych i słabowidzących odniosła potężny sukces w swojej dyscyplinie. W finale w rzutach karnych udało się pokonać mołdawski Kishinev Fenix. Warto zaznaczyć, że między słupkami wrocławskiej ekipy stoi Radosław Majdan. 

Śląsk Wrocław klubowym Mistrzem Świata w blind footballu!

Polska drużyna odniosła ogromny sukces w piłce nożnej osób niewidomych i słabowidzących. Sekcja wrocławskiego Śląska w blind footballu została najlepszą klubową drużyną na świecie podczas imprezy odbywającej się w Bułgarii. Zawodnicy trenowani przez Mikołaja Nowackiego i Lubomira Praska nie rzucali słów na wiatr, mówiąc przed wyjazdem na mistrzostwa, że udają się tam po spełnienie marzeń. Za takie można bowiem nazwać sukces, który udało się tam osiągnąć. Być może będzie to milowy krok ku rozwojowi tejże odmiany piłki nożnej w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA NA POLOWANIU – MYŚLIWY BYŁ PEWNY ŻE ZASTRZELIŁ JELENIA, ZWIERZĘ GO ZABIŁO

W finale pewne zwycięstwo z rewelacją turnieju

Mecze Śląska na Klubowych Mistrzostwach Świata w Bułgarii były pełne dramaturgii. Mianowicie, podopieczni duetu trenerskiego Mikołaj Nowacki – Lubomir Prask, potrafili wygrać 6:0 z drużyną z Bułgarii i zremisować 0:0 z faworyzowaną ekipą z Rosji. Ogromne emocje towarzyszyły zawodnikom z Wrocławia w półfinale, gdzie mierzyli się z rywalem z Niemiec. Tam o wszystkim decydowały rzuty karne, których bohaterem został Radosław Majdan.

Finał jednakże miał spokojniejszy przebieg, a Śląsk wygrał w nim 3:1 z zespołem z Mołdawii. W zmaganiach wzięło udział 16 drużyn.

źródło zdjęcia: Facebook

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.