Skoki narciarskie 2020 – zawody w Zakopanem

O tym, że Polacy w skokach narciarskich od lat odnoszą sukcesy wie chyba każdy. Nic więc dziwnego, że zawody te cieszą się dużą popularnością wśród kibiców. Jeżeli jesteś fanem tej dyscypliny sprawdź kiedy odbędą się skoki narciarskie 2020.

 

Kiedy odbędą się skoki narciarskie 2020?

W 2020 roku w Zakopanem oraz w Wiśle odbędą się 2 konkursy indywidualne oraz 2 drużynowe – łącznie 4 konkursy. W Wiśle drużynowo skoczkowie będą rywalizować 23 listopada 2019 roku, a indywidualnie 24 listopada 2019 roku. Z kolei w Zakopanem konkurs drużynowy odbędzie się 25 stycznia 2020 roku, a indywidualny – 26 stycznia 2020 roku.

Zawody w Zakopanem

Wielu uważa, że to właśnie na Wielkiej Krokwi w Zakopanem panuje najlepsza atmosfera. Może właśnie z tego względów skocznia ta gości wielu kibiców, nie tylko z Polski. Skoki narciarskie w Zakopanem to bowiem święto dla wszystkich kibiców.

Ile kosztują bilety?

Żeby zdobyć bilet na konkurs Pucharu Świata w Zakopanem trzeba się najpierw zarejestrować na stronie internetowej. Niestety data zakładania kont minęła 23 września. W związku z tym, jeżeli nie zarejestrowałeś się przez internet, nie masz już możliwości zakupu biletu. Z kolei sprzedaż dla użytkowników zarejestrowanych rozpoczęła się dopiero po weryfikacji wszystkich kont założonych w sklepie internetowym, a było to 30 września. Co ważne, ceny są wyższe niż przed rokiem. Najtańszy bilet w sektorze C i D kosztuje 90 złotych. Sektory A i B to koszt o 10 złotych większy. Z kolei wejście na kwalifikacje będzie kosztować 40 złotych.

Transmisja z konkursu

Na tą chwilę nie ma potwierdzonych informacji gdzie będzie można obejrzeć transmisję konkursu Pucharu Świata w Zakopanem. Podejrzewa się, że najprawdopodobniej pokaże go TVP1 i TVP Sport. Niemniej jednak pewnym jest, że zawody skoków narciarskich będzie można obejrzeć w polskiej telewizji.

Podsumowując, konkurs Pucharu Świata będzie się odbywał w 2019 i 2020 roku. W Polsce, w Wiśle odbędzie się w listopadzie, a w Zakopanem w ostatni weekend stycznia. Kibice chcący bez stresu uczestniczyć w tym wydarzeniu, powinni już teraz zacząć poszukiwania miejsc noclegowych.

Marta D

Absolwentka dziennikarstwa, kulturoznawstwa i fotografii – radiowiec z zawodu, kulturalny człowiek z wykształcenia, fotograf z pasji. Humanistka i umysł ścisły w jednym. Nie lubi zamykać się w ramach szablonowości. Uwielbia wyzwania, nowe miejsca i ciekawych ludzi.