Roberta Lewandowskiego czeka zabieg pachwiny

roberta lewandowskiego

Roberta Lewandowskiego czeka zabieg pachwiny. Najlepszy polski piłkarz cierpi na przepuklinę pachwinową. Będący w znakomitej formie, robi jednak wszystko, aby odłożyć zabieg na dogodny termin, który nie wpłynie na jego absencję w ważnych meczach klubu oraz reprezentacji. Dobre wiadomości są takie, że popularnemu „Lewemu” nie dokucza ból, który z pewnością przeszkadzałby w grze.

Roberta Lewandowskiego czeka zabieg pachwiny

Robert Lewandowski w ostatnim czasie zachwyca cały piłkarski świat. Napastnik polskiej reprezentacji oraz Bayernu porównywany jest już nawet do maszyny. „Lewy” strzela jak na zawołanie, a dowodem na to niech będzie fakt, że trafił w każdej z jedenastu kolejek ligi niemieckiej, które już za nami. W nich Polak zgromadził aż 16 bramek. Swój dorobek sukcesywnie poprawia także w rozgrywkach Ligi Mistrzów, gdzie systematycznie pnie się w górę w klasyfikacji strzelców wszech czasów. Okazuje się jednak, że zawodnik zmaga się z pewnym problemem zdrowotnym, który należy zażegnać na stole operacyjnym. Chodzi o pachwinę.

ZOBACZ TAKŻE: TRAGEDIA NA POLOWANIU NA DOLNYM ŚLĄSKU! JEDEN Z MYŚLIWYCH POSTRZELONY W GŁOWIE, W SZPITALU WALCZY O ŻYCIE. JEGO STAN JEST KRYTYCZNY 

Przepuklina pachwinowa dolegliwością, z którą zmaga się Lewandowski

Okazuje się, że kapitan polskiej reprezentacji zmaga się z przepukliną pachwinową. Dobra wiadomość jest jednak taka, że – jak zresztą widać – dolegliwość nie przeszkadza mu w grze. Z jej powodu, Lewandowski ma nie odczuwać bólu. Nie zmienia to jednak faktu, że będzie musiał poddać się zabiegowi.

Rzeczony zabieg ma odbyć się w przerwie zimowej od rozgrywek ligowych. Dzięki temu Lewandowski nie straci ważnych spotkań i nadal będzie mógł śrubować swoje rekordy. W dodatku operacja nie jest poważna, a rehabilitacja tuż po niej, nie powinna zająć więcej niżeli 2 tygodnie. O wszystkim polski zawodnik opowiedział na łamach znanej niemieckiej gazety sportowej „Kicker”. Jego plany znane są także selekcjonerowi, Jerzemu Brzęczkowi. Wiele mówi się także o tym, że ten prawdopodobnie oszczędzi „Lewego” w jednym z nadchodzących meczów kadry. 

źródło zdjęcia: skysports.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.