Poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski! To obcokrajowiec!

poznaliśm nazwisko nowego selekcjonera

Poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski! Po nieoczekiwanym zwolnieniu Jerzego Brzęczka, Zbigniew Boniek na dzisiejszej konferencji prasowej zdradził nazwisko nowego szkoleniowca biało-czerwonych. To Paulo Sousa, pochodzący z Portugalii były piłkarz oraz trener kilku uznanych europejskich drużyn. Zdaniem Sousy będzie poukładanie gry reprezentacji Polski, dobry start eliminacji do Mistrzostw Świata 2022 w Katarze, a także udany występ na czerwcowych Mistrzostwach Europy.

Poznaliśmy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski! To obcokrajowiec – Portugalczyk Paulo Sousa

A więc jednak! Nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski będzie obcokrajowiec. Wybór Zbigniewa Bońka padł na Portugalczyka – Paulo Sousę. Kibice do wszystkiego podchodzą z należytym dystansem. Z jednej strony cieszą się, że drużynę poprowadzi zagraniczny fachowiec. Z drugiej strony nie wszyscy są przekonani co do tego, czy Sousa jest odpowiednim wyborem. W jego trenerskim CV znajdziemy co prawda kilka znanych europejskich drużyn, jednak nie osiągał z nimi wybitnych sukcesów.

Sousa w przeszłości trenował między innymi: Videoton FC, Maccabi Tel Awiw, FC Basel, ACF Fiorentina, czy Girondins Bordeaux. Reprezentacja Polski będzie pierwszą drużyną narodową, którą w swojej karierze poprowadzi Paulo Sousa. Jako piłkarz występował z kolei między innymi w Interze, Juventusie czy Borussii Dortmund.

ZOBACZ TAKŻE: MISTRZOSTWA ŚWIATA W PIŁCE RĘCZNEJ – A JEDNAK! MECZE POLAKÓW POKAŻE TELEWIZJA POLSKA. KIBICE JEDNAK NIE SĄ ZADOWOLENI I ZAPOWIADAJĄ BOJKOT OGLĄDANIA SPOTKAŃ W TELEWIZJI. SKĄD TAKA DECYZJA?

Pierwszy mecz pod wodzą Sousy już w marcu. Nowego selekcjonera czeka ogromne wyzwanie

Początek pracy Sousy nie będzie należał do najłatwiejszych. Na poznanie drużyny będzie miał bardzo mało czasu, a rywale na samym starcie będą niebywale wymagający. A to dlatego, że biało-czerwoni zagrają między innymi z Węgrami oraz Anglią, co będzie kluczowe w kontekście ewentualnego awansu na Mistrzostwa Świata, które w 2022 roku odbędą się w Katarze.

To jednak nie koniec – przed Paulo Sousą także pojedynki na finałowym turnieju Mistrzostw Europy, które ze względu na pandemię koronawirusa przeniesiono na 2021 rok. Na Euro zmierzymy się ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją.

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.