Powrót Beckhama do Manchesteru United. Co za gol – zobacz!

gol beckhama

Mecz legend Manchesteru United z legendami Bayernu Monachium odbył się dokładnie 20 lat po pamiętnym finale Ligi Mistrzów z 1999 roku. Po raz kolejny lepsi okazali się Anglicy. Tym razem jednak z rywalami uporali się bez większych problemów – zupełnie inaczej, niż w emocjonującym meczu sprzed lat. Ozdobą spotkania był gol Beckhama. Wideo z kapitalnym trafieniem poniżej!

Mecz legend Manchester United vs Bayern

Spotkanie rozegrano dokładnie 20 lat po tym, jak w pamiętnym hiszpańskim finale lepsza okazała się angielska drużyna. Co ciekawe, monachijczycy prowadzili wtedy przez niemal cały mecz – na samym początku gola dla Niemców strzelił Mario Basler. Nic nie wskazywało na to że losy pojedynku się odwrócą. Podopieczni Sir Alexa Fergusona dokonali jednakże niemożliwego. Drużyna z takimi gwiazdami w składzie jak Peter Schmeichel, Ole Gunnar Solskjaer czy właśnie David Beckham, zdołała przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, strzelając dwa gole w doliczonym czasie gry. Z tego powodu Czerwone Diabły zabrały najcenniejsze klubowe trofeum do domu.

gol beckhama

Tym razem wielkiej dramaturgii nie było, gdyż gospodarze wyglądali na boisku bardzo dobrze w każdej płaszczyźnie. Bayern nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Pierwszego gola bardzo szybko strzelił wspominany Ole Gunnar Solskjaer, obecny trener Manchesteru. Z ławki rezerwowych oklaskiwał go legendarny Sir Alex Ferguson. Do przerwy miejscowi wygrali 2:0. W drugiej połowie w końcowych minutach Czerwone Diabły dołożyły jeszcze 3 trafienia wskutek czego pewnie ograły rywala. Całe dochody z meczu zostały przekazane na cele charytatywne.

Cudowny gol Davida Beckhama

Publiczności szczególnie imponował David Beckham – 44-latek wyróżniał się świetną grą oraz kondycją. Kibice zgodnie stwierdzali, że przy kolegach z boiska wyglądał jak czynny, doświadczony zawodnik. Bardziej złośliwi natomiast twierdzą, że przy obecnej formie United, popularny Becks nie musiałby się obawiać o pierwszy skład w drużynie.

Całe wydarzenie zwieńczył właśnie kapitalny gol Beckhama. Anglik wdał się w fantastyczny drybling, ośmieszył obrońcę i mocnym strzałem pod poprzeczkę umieścił piłkę w bramce. W rezultacie pomocnik wprawił w euforię całą publiczność Old Trafford, a starsi kibice mogli poczuć się jak w wehikule czasu. 

Kapitalny gol Beckhama – zobacz wideo!

źródło zdjęć – Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.