Poważna kontuzja Lewandowskiego! Czeka go długa przerwa, noga w gipsie

poważna kontuzja lewandowskiego

Poważna kontuzja Lewandowskiego! Najlepszy polski zawodnik będzie musiał odpocząć od gry przynajmniej przez miesiąc. Jest to wynikiem kontuzji, której miał doznać w meczu z Chelsea w ramach 1/8 finału rozgrywek Ligi Mistrzów. Polak notabene był najlepszym najjaśniejszym punktem meczu, biorąc udział przy wszystkich trzech golach dla Bayernu (dwie asysty oraz gol). Już teraz zapowiada się, że opuści on najbliższe mecze reprezentacji – a więc towarzyskie potyczki z Finlandią we Wrocławiu oraz z Ukrainą w Chorzowie.

Poważna kontuzja Lewandowskiego! Kość nie wytrzymała, długa przerwa przed Polakiem

O Robercie Lewandowskim w ostatnich dniach jest niezwykle głośno – wszystko przez to, że polski napastnik jest w znakomitej formie. Udowodnił to po raz kolejny, tym razem w mecz Bayernu przeciwko Chelsea, który monachijczycy na wyjeździe wygrali aż 3:0. Przy każdej z bramek udział miał właśnie popularny Lewy (dwie asysty i gol). Jak się jednak okazało, Polak udział w meczu okupił poważnym urazem, którego niewielu się spodziewało. Mianowicie, już teraz wiadomo, że Lewandowski doznał pęknięcia kości piszczelowej w lewym kolanie. To wszystko oznacza, że najlepszego napastnika Bayernu czeka przynajmniej miesiąc przerwy od gry. A to dlatego, że przez 10 dni Lewy będzie musiał nosić gips, natomiast później zacznie się proces rehabilitacji.

ZOBACZ TAKŻE: STRIPTIZERKA NA POKAZIE W KOSTNICY – TAK BAWIĄ SIĘ NA IMPREZIE FIRMOWEJ W ROSJI! POSADĄ PRZYPŁACIŁ SZEF PLACÓWKI

Lewandowski najprawdopodobniej opuści najbliższe zgrupowanie reprezentacji Polski

Kontuzja Lewandowskiego – nazywano zresztą niezniszczalnym, gdyż urazy na szczęście dotykają go niezwykle rzadko – pokrzyżuje plany zarówno w Bayernie, jak i w reprezentacji Polski. Wszystko przez to, że powrót kapitana naszej kadry planowany jest po odbyciu miesięcznej absencji. Termin ten natomiast zbiegnie się z meczami towarzyskimi z Finlandią i Ukrainą. Wiele wskazuje zatem, że nie zobaczymy w nich Lewandowskiego.

W gruncie rzeczy Brzęczkowi i spółce może to jednak wyjść na dobre. Nadarza się bowiem naturalna okazja do sprawdzenia tego, jak biało-czerwoni poradzą sobie na placu boju z solidnymi drużynami, bez swojego bezapelacyjnie najlepszego zawodnika. Jak będzie zatem wyglądać krajobraz bez Roberta Lewandowskiego? Wielu bardzo obawia się takiej sytuacji.

źródło zdjęcia: ronaldo.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.