Polskie siatkarki z szansą na IO! Warunek: wygranie trudnego turnieju

polskie siatkarski z szansą

Polskie siatkarki z szansą na Igrzyska Olimpijskie! Jak się okazuje, to ostatnia szansa, aby zagrać na jednej z najważniejszych imprez w życiu każdego sportowca. Zadanie nie będzie jednak łatwe, gdyż warunkiem jest wygranie dość mocno obsadzonego turnieju. Biało-czerwone są jednak w stanie to zrobić, stąd też z całym wydarzeniem wiąże się spore nadzieje. Zmagania odbędą się w holenderskim Apeldoorn w dniach od 5 do 12 stycznia. 

Polskie siatkarki z szansą na kwalifikację do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku

Jak mawiał klasyk – jeszcze nie wszystko stracone. Okazuje się bowiem, że polskie siatkarki, wzorem panów, mogą jeszcze zakwalifikować się do przyszłorocznych Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Warunkiem jest jednak wygranie mocno obsadzonego turnieju kontynentalnego. Jedynie jego zwycięzca wystąpi na parkietach w stolicy Japonii w 2020 roku. Zmagania odbędą się w holenderskim Apeldoorn na początku stycznia (5-12.01.2020).

ZOBACZ TAKŻE: PRZERAŻAJĄCE NAGRANIE! NA UKRAINIE PACJENT WYPADŁ Z KARETKI POGOTOWIA. WSZYSTKO NAGRAŁ KIEROWCA JADĄCY ZA AMBULANSEM – ZOBACZ WIDEO!

Polki zmierzą się z bardzo silnymi rywalkami – nie są jednak bez szans

Żeńską reprezentację polski w Holandii czeka istny maraton. Podopieczne trenera Jacka Nawrockiego zmierzą się tam z Turcją, Holandią, Niemcami, Chorwacją, Belgią, Bułgarią i Azerbejdżanem. Zwłaszcza spotkanie z Turcją będzie dla biało-czerwonych pań szczególne. A to dlatego, że właśnie ta ekipa pokonała Polki w półfinale tegorocznych Mistrzostw Europy.

źródło zdjęcia: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.