Polska – Włochy: Grabara kpi z włoskiego napastnika!

Polska – Włochy: nie milkną echa wielkiego tryumfu Polski nad Włochami! Biało-czerwoni na przekór wszystkim, pokonali faworytów do wygrania całej imprezy. Drużyna Czesława Michniewicza zagrała kapitalnie pod kątem taktyki, dzięki czemu ma już 6 punktów po dwóch meczach i awans do półfinału Mistrzostw Europy na wyciągnięcie ręki. Po meczu w mediach społecznościowych w swoim stylu brylował Kamil Grabara. Bramkarz naszej drużyny zaczepił na Instagramie napastnika AC Milan.

Polska – Włochy

Polscy młodzieżowcy zaskoczyli już w meczu z Belgią, jednak wielu z najśmielszych przypuszczeniach nie oczekiwało, że komplet punktów zdobędziemy także w rywalizacji z gospodarzami – Włochami. Stało się jednak coś niezwykłego. Polacy przez niemal cały mecz bronili niezwykle szczelnie, a gdy tylko nadarzyła się ku temu sytuacja – strzelili gola.

Zdobywcą złotej bramki został Krystian Bielik, dla którego to już drugie trafienie w tym turnieju. Bardzo dobrze prezentował się także Kamil Grabara, który dzielnie strzegł naszej bramki, dając pokonać się jedynie raz – ale sędzia odgwizdał wtedy spalonego.

Polska – Włochy: Grabara lubi prowokować

Polski bramkarz, poza tym że podczas włoskiego czempionatu jest pewnym punktem między słupkami, słynie także z ciętego języka. Już z dawna zasłynął ze śmiałych wypowiedzi na Twitterze. W polemikę wdawał się między innymi z Tomaszem Hajto. 

Grabara imponuje pewnością siebie i budujące jest to, że słowa zamienia w czyny. Przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy na kanale Łukasza Wiśniowskiego w serwisie YouTube opowiadał, że Polska wygra z Belgią, z Włochami, a na koniec upora się z Hiszpanią. Wszyscy słuchali tego z politowaniem a teraz – każdy wie, jak wygląda sytuacja w grupie biało-czerwonych.

Polska – Włochy: Grabara prowokuje napastnika AC Milan

Po wygranym meczu nie mogło zabraknąć zabawnego wpisu w wykonaniu Kamila Grabary. Polski golkiper na swoim profilu na Instagramie opublikował zdjęcie z sytuacji meczowej. Wdaje się tam w wymianę zdań z Patrickiem Cutrone, napastnikiem AC Milan, a więc klubowym kolegą Krzysztofa Piątka.

Grabara pod zdjęciem napisał:

I just said Piątek is better striker

co tłumacząc na język polski oznacza:

Powiedziałem jedynie, że Piątek jest lepszym napastnikiem

Trzeba przyznać, że Kamila Grabary trudno nie lubić. Emanuje pewnością siebie, a wszystko podpiera dobrą grą. Ma mentalność zwycięzcy – jak cała polska drużyna do lat 21. Czy Patrick Cutrone w jakikolwiek sposób odniesie się do wpisu naszego bramkarza? 

źródło: Instagram

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.