Letnie Grand Prix Wisła 2019 – kiedy, gdzie oglądać? Data, bilety

Letnie Grand Prix Wisła 2019 – choć sezon letni w pełni i wszyscy żyją właśnie letnimi dyscyplinami sportowymi,  nie można zapomnieć o skokach narciarskich. Jak dobrze bowiem wiadomo, istnieje wakacyjna odmiana skoków. Jedna z najsłynniejszych imprez tego typu odbywa się w Wiśle. Kiedy  Grand Prix Wisła 2019? Gdzie oglądać?

Kiedy Letnie Grand Prix Wisła 2019?

Jak się okazuje, do wakacyjnych zmagań skoczków narciarskich jest bliżej niż dalej. Impreza w Wiśle odbędzie się już w lipcu! Został do niej dokładnie miesiąc czasu.

Odbędą się tam dwa konkursy – jeden drużynowy, a jeden indywidualny. Konkurs drużynowy odbędzie się 20 lipca 2019 roku, natomiast konkurs indywidualny – 21 lipca 2019 roku.

Letnie Grand Prix Wisła 2019 – gdzie oglądać? Godziny konkursów!

Letnie zmagania skoczków na obiekcie w Wiśle, tradycyjnie już będzie transmitować Telewizja Polska. Relacje z pewnością będzie można oglądać w TVP Sport a także w aplikacji mobilnej TVP Sport. Nie wiadomo jeszcze, czy konkursy będą dostępne w otwartych kanałach TVP 1 lub TVP 2.

Oba konkursy mają zacząć się o godzinie 20:15. Seria próbna przewidziana jest natomiast na godzinę 19:15. Czeka nas zatem wieczorne skakanie.

Letnie Grand Prix Wisła 2019 – bilety

Bilety o dziwo jeszcze są dostępne. Imprezy związane ze skokami narciarskimi w Polsce są bowiem niezwykle oblegane. W sprzedaży pozostały jeszcze wejściówki za 40 złotych. Potencjalni nabywcy powinni jednak pospieszyć się jeśli chodzi o kupno – jest bowiem szansa, że mogą się one bardzo szybko rozejść.

Skocznia w Wiśle

Zawody jak co roku będą rozgrywane na Skoczni narciarskiej imienia Adama Małysza w Wiśle. To właśnie z tej miejscowości pochodzi polski legendarny skoczek. Może pomieścić ona aż 8 tysięcy kibiców, jednak z tego zaledwie nieco ponad 1200 miejsc jest siedzących. 

To jedna z dwóch dużych skoczni w Polsce. Drugą jest oczywiście Wielka Krokiew w Zakopanem. 

Skoki narciarskie w Polsce cieszą się ogromną popularnością. Wszystko za sprawą sukcesów Adama Małysza, a ostatnio również Kamila Stocha. Polska kadra skoczków duże sukcesy odnosiła szczególnie w latach poprzednich. Wszyscy liczą na to, że forma z zeszłych sezonów zostanie podtrzymana i tym razem.

źródło zdjęć: wisla-malinka.com

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.