Polska – Hiszpania. Kiedy? Gdzie oglądać? O której?

Polska – Hiszpania: to będzie ostatni mecz fazy grupowej w wykonaniu reprezentacji Polski do lat 21. Wszyscy mają jednak nadzieję, że nie ostatni na tych Mistrzostwach Europy. Nadzieje w serca kibiców z kraju nad Wisłą, biało-czerwoni wlali wygrywając z faworyzowaną Belgią 3:2. Mecz z drużyną La Furia Roja będzie decydował o tym, czy awansujemy do półfinału, a także o tym, czy zagramy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w przyszłym roku.

Polska – Hiszpania zapowiedź

Przed Mistrzostwami Europy do lat 21, wielu Polaków skazywało na porażkę. Wszystko zmieniło się, gdy biało-czerwoni po niesamowitym spotkaniu wygrali z faworyzowaną Belgią. Wszystko za sprawą konsekwentnej, mądrej gry. Bramki dla Polski strzelali: Szymon Żurkowski, Krystian Bielik a także Sebastian Szymański.

Po wygranej, nadzieje i apetyty na sprawianie kolejnych niespodzianek zostały bardzo mocno rozpalone. Zadanie będzie jednak bardzo trudne. Przed nami najważniejszy mecz z reprezentacją Hiszpanii, która przed dwoma laty grała w finale tych rozgrywek.

Polska – Hiszpania szanse

Hiszpania zagrała na turnieju już dwa mecze. W pierwszym gorsza okazała się od gospodarzy – Włoch. Squadra Azurra wygrała w Bologni aż 3:1, mimo że to ich rywale jako pierwsi strzelili pięknego gola. Włosi jednak uważani są za faworyta do wygrania całej imprezy, gdyż dysponują jednym z najmocniejszych składów wśród wszystkich ekip na Euro u21.

Hiszpania była bliska straty w drugim meczu – przez większość meczu remisowała z Belgią 1:1, jednak w samej końcówce nasz kolejny rywal przechylił szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Okazało się zatem, że Hiszpania jest jak najbardziej w zasięgu biało-czerwonych i mamy o co walczyć.

Polska – Hiszpania: kiedy?

Polska z Hiszpanią zagra ostatni mecz w grupie. Będzie miało to miejsce 22 czerwca, a więc w sobotę. Wszyscy ostrzą sobie zęby na to starcie, licząc, że biało-czerwoni sprawią kolejną niespodziankę.

Polska – Hiszpania: o której?

Mecz Polski z Hiszpanią rozpocznie się o godzinie 21:00. Odbędzie się na pięknym, zabytkowym stadionie we włoskiej Bologni.

Polska – Hiszpania: gdzie oglądać?

Mecz Polski z Hiszpanią będzie transmitowany na TVP1. Początek spotkania o godzinie 21:00, jednak wcześniej zobaczyć będzie studio.

źródło zdjęć: radiomaryja, przeglądsportowy

Bartek Z

Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalizacja: dziennikarstwo sportowe. Pasjonat piłki ręcznej oraz piłki nożnej.