Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2020 – kto jest nominowany?

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca

Dziś poznano listę nominowanych do Plebiscytu na Najlepszego Sportowca Roku 2020. Najlepszą dziesiątkę i zdobywcę statuetki „Złotego Czempiona” poznamy 9 stycznia 2021 roku podczas uroczystej Gali Mistrzów Sportu. Sprawdź, kto jest nominowany i jak oddać głos!

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2020

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” ma na celu wyłonienie najlepszego sportowca w danym roku kalendarzowym. Najbliższy konkurs jest 86. edycją plebiscytu. Ponadto, jest to drugi najstarszy tego typu konkurs na świecie. Co ciekawe, najwięcej tytułów Najlepszego Sportowca otrzymali: Justyna Kowalczyk (5), Stanisława Walasiewicz (4), Irena Szewińska (4), Adam Małysz (4) i Otylia Jędrzejczak (3). W ubiegłym roku konkurs wygrał żużlowiec – Bartosz Zmarzlik, który w tym roku ponownie obronił tytuł mistrza świata. Wówczas drugie miejsce zajął Robert Lewandowski, który po dziś dzień uznawany jest za jednego z najlepszych piłkarzy na całym świecie.

Jak co roku, ubiegających się o tytuł Najlepszego Sportowca Roku 2020 wybrała Kapituła Plebiscytu. W tym roku o nagrodę stara się 15 osób.


ZOBACZ TAKŻE: FAME MMA PUBLIKUJE SKANDALICZNE NAGRANIE! ZOBACZ, CO ZROBILI NAJMAN I JEGO TRENER! [WIDEO]

Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Roku 2020 – nominowani:

1. Jan Błachowicz (MMA)
2. Jan-Krzysztof Duda (szachy)
3. Magomedmurad Gadżijew (zapasy)
4. Kajetan Kajetanowicz (rajdy samochodowe)
5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
6. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Robert Lewandowski (piłka nożna)
9. Natalia Maliszewska (short-track)
10. Katarzyna Niewiadoma (kolarstwo)
11. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
12. Iga Świątek (tenis)
13. Justyna Święty-Ersetic (lekkoatletyka)
14. Katarzyna Wasick (pływanie)
15. Bartosz Zmarzlik (żużel)

Jak oddawać głosy?

Głosowanie podzielono na dwa etapy. Pierwszy trwa do 4 grudnia, czytelnicy „Przeglądu Sportowego” i „Faktu” mogą wypełniać kupony umieszczone w gazetach i dostarczyć je do 31 grudnia. Ostatni kupon umieszczono w wydaniu z 24 grudnia. Ponadto od dzisiaj (3 grudzień) do 31 grudnia do godziny 12:00 osoby biorące udział w głosowaniu mogą raz na 24 godziny oddać głos na stronach: przegladsportowy.pl i polsatsport.pl. Ponadto do 8 stycznia do godziny 16:00 będzie można głosować za pośrednictwem SMS. Druga tura głosowania odbędzie się podczas trwania „Gali Mistrzów Sportu” – 9 stycznia o godzinie 20:00 na antenie Polsatu. Głosy będzie można oddawać za pośrednictwem SMS.

źródło: polsatnews.pl

Magdalena C

Z wykształcenia inżynier produkcji. Miłośniczka podróży i dokumentów kryminalnych.